Ką daryti su erdve po laiptais?

Laiptai yra vienas iš gražiausių namų interjero objektų, kur fantazijai dažnai nėra ribų. Tačiau siekiama, jog laiptai būtų ne tik gražūs, patogūs, funkcionalūs, tačiau tuo pačiu nebūtų erdvės švaistytojai. Todėl natūraliai kyla klausimas ką daryti su erdve po laiptais, kaip ją išnaudoti? Viskas priklauso nuo laiptų formos ir bendro interjero, tačiau pateikiame keletą dažniausiai pasitaikančių erdvės po laiptais išnaudojimo būdų.

mediniai laiptai

Mini tualetas svečiams

Esant tinkamai laiptų formai ir šalia esant sienoms, po laiptais mėgstama įrengti nedidelį tualeto kambarį svečiams. Ten nereikia spintelių, didelės vonios ar veidrodžių, užtenka klozeto, nedidelės plautuvės ir rankšluosčių kabyklės. O juk antras tualetas niekada nepamaišo ir saviškiams, kuomet ryte itin skubama, o tuo pačiu metu keliasi keli šeimos nariai.

Mini biblioteka

Namuose atrodo nėra normalaus kampelio knygoms? Laiptai ideali vieta knygų lentynai. Po laiptais pakankamai daug erdvės, esant tinkamam interjerui galima šalia pasistatyti krėslą bei šviestuvą ir susikurti jaukų kampelį knygų skaitymui.

Sieninė spinta

Po laiptais užteks vietos ir sieninei spintai. Patogiausia su stalčiais, kad nereiktų kišti galvos po laiptais. O kur laiptai jau aukštesni , tinka spintos dalis ir su durimis, ten dažnai pakanka vietos ir sezoniniams rūbams sukabinti.

Virtuvėlė

Kuomet namas yra tikrai nedidelis(pavyzdžiui, sodo namelis) po laiptais galima drąsiai įkurdinti ir pagrindines virtuvės spinteles. Svarbiausia, jog pagrindinės darbo vietos(viryklė, plautuvė) būtų įkurtos ten, kur galva nesiektų laiptų pakopų.

Darbo kambarys

Tai galbūt ir dar geresnis variantas už virtuvę, nes darbo kambariui reikia dar mažiau vietos. Realiai tai darbo stalas su ant jo esančiu kompiuteriu bei kita reikalinga technika. Kadangi dirbama atsisėdus, nėra rizikos, jog galva sieksite laiptus.

Visi šie erdvės po laiptais išnaudojimo būdai yra įmanomi kuomet nėra tarpų tarp pakopų bei įrengti šalia sienos. Tuomet susidaro patogus kampas, kurį galima sėkmingai išnaudoti. Tačiau, kad ir ką įrenginėtumėte po laiptais, tai neturi užgožti, tapti „prielipa“ ir sugriauti laiptų kuriamą vaizdą.

Laiptai turi neprarasti savo grožio ir savitumo. Tad planuojant ką nors įrengti po laiptais, vertėtų pasitarti su specialistais ir iškarto tai numatyti projekte.

 

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *