Kodėl rinktis medinius langus

Kodėl rinktis medinius langus

Atsižvelgiant į padaryto tyrimo statistiką yra pastebima, kad žmonės vis dažniau pasirenka mediniu, bet ne plastikinius langus. Nors ir buvo teigiam, kad plastikiniai langai ilgaamžiškesni, tačiau šių laikų technologijos suteikia galimybę medinius langus padaryti išskirtinai ilgaamžiais ir patikimais. Dauguma žmonių pasirenka medinius langus vien dėl natūralumo, nes supranta, kad ilgainiui investicija į medinius langus atsipirks.

langai

Mediniai langai – kokybės garantas

Atsakingos ir rimtos įmonės, kuriose gaminami mediniai langai investuoja pakankamai daug laiko ir resursų ruošdamos langų projektą. Jis reikalingas ne tik užsakovui padėti parašą, bet ir gamybininkams, kurie pagal suderintą projektą ir techninius reikalavimus gamina langą. Jokios saviveiklos – tik tai, kas suderinta. Tik tokiu būdu yra pagaminami kokybiški mediniai langai, kurie tarnaus ne vienerius metus.

Natūralumas

Tai šiuo metu žmonės pasiryžę mokėti didesnius pinigus už natūralią ir kokybišką prekę ir jie tikrai laimi. Bet svarbiausia kokybiška, nes tenka pripažinti, kad pagaminti gerus ir kokybiškus langus reikia tam turėti galimybes ir ir tinkamos medienos. Prieš pasirenkant medinius langus būtina labai atidžiai pasidomėti apie įmonę kuri juos gamina. O jeigu būtų galimybe tuomet pasiteirauti pas buvusius šios įmonės klientus apie lango kokybę. Jeigu įmonė patikima tuomet tikrai galės pateikti ne vieną medinių langų pavyzdžių pagamintų prieš keliolika metų ir jūs patys galėsite įsitikinti ar kokybė atitinka mokamą kainą.

Taip pat labai vertinam medinių langų savybė medinių langų natūralus oro laidumas arba kitaip tariant „kvėpavimas“ tokiu būdu užtikrinama, kad nesusidarys pelėsis langų kampuose ir nesugadinsite sau ir savo šeimynai sveikatos. Kita situacija su plastikiniais langais – šiems langams daromos papildomos ir specifinės mikro ventiliacijos, kad nesusidarytų pelėsis.

Geresnė ventiliacija

Taigi drąsiai galime teigti, kad pasirinkus medinius langus bus tinkamesnė ventiliacija. O pasirinkus plastikinius langus namus teks vėdinti tikrai dažniau. Vedinti rekomenduojama daryti keletą kartų per dieną, tačiau ne visada yra galimybių. Pasirinkti medinius langus jums nereikės rūpintis itin dažnu namų vėdinimu, ir  jūsų namuose nesikaups per didelis kiekis drėgmės, nuo kurio pertekliaus ima veistis pelėsis. Norint, kad namai visada būtų gaivu ir išvėdinta tuomet mediniai langai bus tinkamiausiais pasirinkimas.

Medinių langų gamybos kriterijai

Svarbus langų kokybės kriterijų nustatymas yra paties gaminio techninis išpildymas – technologiniai sprendimai, panaudoti medinių langų gamybos procese, dėl kurių mediniai langai tampa tikrai kokybiškus ir visu 100% atlieka numatytas funkcijas. Į ką reiktų atkreipti dėmesį:

  • Medienos apsauga. Mediena, iš kurios gaminami mediniai langai, nėra idealiai atspari oro sąlygoms, todėl ją reikia apsaugoti papildomai. Reiktų atkreipti dėmesį, ar pakankama lango medienos apsauga nuo atmosferos poveikio. Tai galima padaryti įvertinus apsauginės plėvelės storį (mažiausias storis turėtų būti bent 80 mikronų).
  • Apdailos medžiagos. Reiktų pastebėti, ar nėra apdailos medžiagų „nubėgimų“ – kai apdailos medžiagos pritvirtintos nelygiai, yra nereikalingų tarpų.
  • Stiklo paketai. Negali būti jokiu neleistinu stiklo paketų defektų.
  • Sandarinimo tarpinės. Medinių langų sandarinimo tarpinės turi būti sumontuotos nepriekaištingai, nes nuo to priklauso visos lango termoizoliacinės savybės.
  • Silikono siūlės. Jos turi būti pakankamos ir kokybiškos.
  • Medsraigčiai. Furnitūros tvirtinimui naudojami medsraigčiai turi būti kokybiški ir ne žemesnės kaip padengimo A2K klasės.
  • Medienos iškilimai. Kokybiškame lange neturi būti jokiu apdailos sluoksnio pažeidimų ar medienos iškilimų. Viskas turi būti lygiai pagaminta.
  • Furnitūros funkcionalumas. Rekomenduojama patikrinti, ar furnitūra veikia tinkamai.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *