Kokybiškos grindų plytelės voniai: nepamirškite kelių auksinių taisyklių

Vonios plytelių pasirinkimas nėra lengva užduotis. Net jei tiksliai žinote, kaip turi atrodyti Jūsų vonios kambarys, apdailos medžiagos pasižymi didele įvairove. Tai reiškia, kad atsidūrę plytelių parduotuvėje galime pasimesti dėl plataus plytelių asortimento.

Apžvelgiame, kokios turi būti vonios grindų plytelės ir į ką atsižvelgti planuojant vonuos kambarį.

1. Plytelių dydis

Jei vonios kambarys ar tualetas yra mažesnis, rinkitės standartinių išmatavimų plyteles. Nors masyvios, didelės grindų plytelės gali būti įdomus estetinis pasirinkimas mažam vonios kambariui, didelis jų trūkumas yra tas, kad plytelių klojėjui reikės daug pjaustyti. Dėl šios priežasties greičiausiai sunaudosite daugiau plytelių nei iš tiesų reikia, o tai taip pat reiškia didesnes išlaidas.

2. Plytelių derinimas tarpusavyje

Vonioje dažniausiai derinamos dviejų tipų arba dviejų spalvų plytelės. Tačiau galite išbandyti ir drąsesnį dizainą. Taip pat gali būti funkcionalu ir dizaino prasme įdomu, jei grindų plytelės naudojamos ant sienos (svarbiausia, nedaryti atvirkščiai ir sienos plytelių nenaudoti grindims, nes sienoms skirtos plytelės yra trapesnės ir mažiau atsparios).

3. Plytelių detalės / raštai

Jei pasirinksite neutralaus pagrindo plyteles, būtų gerai, kad vonios kambaryje atsirastų kokia nors detalė, pavyzdžiui, mozaika ar dekoras, kuris vizualiai paįvairins monotoniją. Kita vertus, jei turite įdomių ir patrauklių vonios baldų, šios detalės gali būti nereikalingos.

4. Apdailos medžiagos ir jų blizgumas

Grindų plytelės gali būti blizgios, pusiau blizgios arba matinės. Tiesa, perkant grindų plyteles, venkite labai blizgių, nupoliruotų plytelių: jos gali būti labai slidžios, todėl gresia sužalojimai. Jei plyteles naudosite ir duše, būkite itin atidūs ir visada rinkitės tik neslidžias plyteles.

5. Atsparumas vandeniui

Vonios patalpa yra nuolat veikiama drėgmės. Todėl sienų ir grindų plytelės turi būti itin atsparios vandens poveikiui. Tik tokiu atveju danga tarnaus ilgai, nesusibraižys, plytelės išliks sandarios. Investuokite į kokybiškas medžiagas ir nepamirškite, kad plytelių apsauga nuo drėgmės prasideda dar tik ruošiantis kloti šią dangą: pasirūpinkite geromis izoliacinėmis priemonėmis.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *