Seminarai moterims – atskira veiklos rūšis?

seminarai moterims esulaiminga.ltPastaruoju metu plačiai reklamuojami renginiai skirti specialiai moterims. Daugeliui kyla klausimas – kodėl reikalingi būtent seminarai moterims, kodėl negalima daryti bendrų renginių.

Kaip teigia tokių seminarų organizatorė Renata Rimkevičienė, vyrų ir moterų psichologija yra labai skirtinga. Kaip sakoma „vyrai iš Marso, moterys iš Veneros“. Todėl suorganizuoti efektyvius mokymus abiem lytims yra labai sunku, ypatingai kai kalba pasisuka apie vidinį pasaulį, santykius.

Moterims linkusios į emocinius išgyvenimus, vidinio pasaulio pajautimą. Tuo tarpu vyrams reikalinga logiškai ir teoriškai pagrįsta medžiaga. Organizuojant mokymus atskirai galima tikėtis daug didesnio efektyvumo.  Kita vertus kada mokymuose apie šeimos santykius, apie bendravimą dalyvauja abu partneriai, jie gali daug greičiau tai pritaikyti savo santykiuose, savo šeimoje. Nes jei vienas iš šeimos narių apsilanko mokymuose ir vėliau savo parneriui bando paaiškinti ,jį pamokyti, greičiausiai teks laukti dar vieno konflikto. Todėl kaip teigia Renata Rimkevičienė, jei grįžote iš seminaro, esate įkvėptas naujų žini, nepulkite auklėti savo antrosios pusės, nes sulauksite tik didelio pasipriešinimo

Tačiau ar jūs organizuotumėte seminarą moterims, ar tiesiog konferenciją, visiems renginiams galioja bendros taisyklės. Pabaigai pateiksime keletą patarimų, kaip suorganizuoti nuostabų renginį.

Pasirinkite seminarui tinkamą laiką

Galvodami apie seminaro datą būtinai atsižvelkite į metų laiką, šventinius laikotarpius. Dažniausiai prieš didžiąsias šventes žmonės daug mažiau vaikšto į mokymus, seminarus. Jiems būna daug svarbesnių reikalų: kaip pasiruošti šventėms, kur jas praleisti ir t.t. Venkite seminarus organizuoti vasaros atostogų metu, nes žmonės keliauja, dažnai būna išvykę. Ir šiaip vasaros metas nėra tinkamas mokymams, nes daugelis nori pailsėti. Tuo tarpu rugsėjis, puikiai tinka naujų mokumų pradžiai.

Konkurentų seminarai

Kada planuojate seminarą ar kitą renginį pasidomėkite ką planuoja jūsų konkurentai. Jei tuo pačiu metu vyksta panašūs renginiai žmonės bus priversti rinktis, kuriame dalyvauti. Aišku jei konkurentai organizuoja seminarus moterims, jūs galite suorganizuoti seminarą vyrams.

Seminaro trukmė

Iš anksto apgalvokite kokio ilgio turėtų būti mokymai. Ar jie bus vieno vakaro, o gal išdėstyti visai medžiagai prireiks kelto dienų. Jei organizuojate ilgesnius mokymus, pasirūpinkite pietumis. Jei pietų galvojate neorganizuoti tuomet pasidomėkite ar netoliese yra vieta, kur seminaro dalyviai galėtų papietauti. Taip pat vienas svarbus aspektas, jei mokymai yra kelių dienų – tai nakvynė. Informuokite dalyvius kur jie galėtų rezervuotis kambarius, paskatinkite juos tai daryti iš anksto, kol yra laisvų vietų.

 

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *