Kodėl įmonė, o ne patentas?

imones steigimas vilniusTeko pabendrauti su visuomet išmaniais startuoliais, t.y. jaunas verslas užsiimantis inovacijomis. Tiesą pasakius, tai buvo net ne verslas, o komanda žmonių, kurie visi dirbo su individualios veiklos pažymomis ir svarstė apie įmonės kūrimo galimybę. Ką jiems apie tai pasakojo mentoriai nustebino net daug metų versle besisukančius specialistus.

Patentas – mažos galimybės

Mentoriai ir verslo konsultantai akcentuoja, kad imones steigimas vilnius tai visų pirma yra galimybės. Galimybės veiklos srities pasirinkimui, galimybės ilgalaikio turto įsigijimui, galimybės darbuotojų priėmimui.

Žinoma, imones steigimas vilnius turi alternatyvą – patentą arba darbą su individualios veiklos pažyma. Iš esmės fizinio asmens veiklos įteisinimas turi ne tik, kad daugiau apribojimų, bet ir atsakomybės. Dirbantys su individualia veikla arba verslo liudijimu prisiima visą atsakomybę už projektų vykdymą. Jeigu yra patiriami nuostoliai viską kompensuoti reikia iš savos kišenės ir atsakomybę prisiimti pačiam.

Beje, inovatyvus verslas negali dirbti su patentu. Juk jie išduodami laisvųjų profesijų atstovams, t.y. kirpėjams, siuvėjams, virėjams. Kita vertus, imones steigimas vilnius turi būti apgalvotas.

MB – jokio globalumo

Pirmiausiai imones steigimas vilnius turi dvi populiariausias pasirinkimo galimybes: UAB ir MB. Uždaroji akcinė bendrovė yra sudėtingesnė juridinė forma, tačiau ji suprantama užsienyje. Mažoji bendrija kitaip šeimos verslo forma neturi analogų, todėl dirbantiems su užsieniu nerekomenduojama.

Daugelis pirmiausiai svarsto apie imoniu steigimas kaina. Verslo konsultantai atviri, nesvarbu ar imones steigimas registru centras, ar imones steigimas internetu, žymiai didesnę reikšmę turi mokestinė sistema. Juk mb arba uab imones steigimas yra tik jos veiklos ir investicijų pradžia.

Šiuo atveju, MB turi mažiau įpareigojimų, nors pakankamai daug, kad reiktų samdytis buhalterį. Juolab, įmonės steigimo etapai praktiškai identiški.

Reorganizavimas

Pradėjus verslą ir norint pakeisti jo teisinę formą imoniu pardavimas nėra būtinas. Galima bendrovę tiesiog reaorganizuoti.

Visoje Lietuvoje vyrauja tokios pačios tendencijos, t.y. imoniu steigimas kaune ar imoniu steigimas Klaipeda vykdomas pasirenkant uždarają akcinę bendrovę, o ne mb, ar juolab IVP. Juk negali šimtas tūkstančių Lietuvos verslininkų klysti?

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *