Kiekvienas jaunuolis, turintis puikią verslo idėją, dabar gali ją realizuoti labai mažomis išlaidomis. Gal net nemokamai… Tam reikia tik įsteigti savo įmonę ir pasikviesti keletą žmonių, kurie padėtų verslo planą įgyvendinti. Toliau reikia įsteigti įmonę. Tam geriausiai tinka Mažoji bendrija. Pateikiame keletą priežasčių, kodėl būtent MB steigimas yra kitas logiškas jauno verslo žingsnis:
- Nereikalingas įstatinis kapitalas. Tiksliau sakant, kapitalą gali sunešti visi Mažosios bendrijos nariai. Tai gali būti pinigai, o taip pat ir baldai, darbo priemonės, žinios ir kiti nematerialūs dalykai.
- MB nariai gali kiekvieną mėnesį išsimokėti pelną. Tai labai gera motyvacijos schema. Pastovus atlyginimas + pelno dalis. Aišku, nereiktų pamiršti, kad po metų reikia mokėti pelno mokestį – 15 proc. Taigi šią sumą geriau atidėti iš karto ir jos neliesti…
- MB gali neturėti direktoriaus. Jis nėra būtinas. Pakanka tik paskirti atsakingus asmenis už finansus, valdymą, ūkį, tačiau vieno vadovo ar „valdovo“ gali ir nebūti iš viso.
- Mažoji bendrija gali turėti iki 10 narių. Tai idealu nedideliems „startuoliams“.
- MB steigimas – nesudėtinga ir nebrangi procedūra, kurią iki 2015 metų vasaros galima gauti ir nemokamai.
Beje, dėl to „nemokamai“. Iš tikrųjų viskas vyksta taip. Reikia kreiptis į tam tikrus įmonių steigėjus, kurie dalyvauja jauno verslo paramos programose (pavyzdžiui į Apskaita AG). Tada jie steigia įmonę visai už dyką. Jiems steigimo išlaidas ir pirmus 3 mėnesius buhalterinės apskaitos tvarkymo išlaidas padengia ES paramos fondai ir Ūkio ministerija, dalinanti „verslo krepšelius“. Taip pat pirmuosius metus organizuojama nemažai kursų, kurių metu mokomasi, kaip valdyti įmonę, kaip tvarkyti dokumentaciją ir t.t. Tai naudinga visiems nariams, nes gal ir jie vėliau steigs savo mažąsias bendrijas…
Paprastai MB steigimas kainuoja nuo 179 eurų. Jei nedalyvausite jokiose „verslo krepšelių“ dalinimo akcijose, ši suma taip pat neatrodo labai didelė. Teko girdėti, kad kažkas net pardavė savo apynaujus išmaniuosius (vietoj jų nusipirko paprastus telefonus), o pinigus investavo į įmonės įkūrimą.
Jaunimo verslas dabar turi itin geras perspektyvas, Nors ir reikia mokėti mokesčius, VMI ir SODRA stengiasi jaunųjų verslininkų už klaidas nebausti, o padėti jas ištaisyti. Jei įsteigsite savo verslą dabar, tai bus labai gera nuostabaus jūsų gyvenimo pradžia…