Baldu gamybaBaldų gamyba gali būti atliekama iš įvairiausių tipų medžiagų. Kiekviena medžiaga turi savo išvaizdos, tvirtumo, atsparumo aplinkos poveikiui ir ilgaamžiškumo savybes. Natūralu, jog kuo medžiaga brangesnė, tuo ir galutinis produktas gaunasi kokybiškesnis ir ilgaamžiškesnis. Šiai dienai eilinio nuosavo būsto savininko labiausiai geidžiami – mediniai baldai. Medis ilgaamžis, gražus, tvirtas ir ekologiškas produktas. Visgi, kaip ir kiekviena kita medžiaga, taip ir skirtingų rūšių mediena turi tik sau būdingas savybes, kurios vėlgi labiausiai priklauso, nuo investicijų į produkto apdirbimą ir pačios medienos rūšies.

Medžiai gali būti skirstomi pagal jų kietumą ir minkštumą. Natūralu, jog kietesnė mediena yra ir brangesnė, kadangi kietesni baldai yra tvirtesni ir labiau atsparūs aplinkos poveikiui. Ąžuolinė, raudonmedžio, buko, uosio, beržo mediena yra laikoma itin kieta, todėl dažniausiai naudojama tvirtumo ir ilgaamžiškumo reikalaujančių baldų gamybai. Ąžuoliniai, uosiniai ir raudonmedžio stalai yra itin geidžiami, nes jų paviršiuje sunku padaryti įbrėžimus ar kitokio tipo pažeidimus, išmetus aštrų arba sunkų daiktą, pvz. peilį ant stalo. Visgi, ąžuolo ar uosio mediena yra ir pati sunkiausia, todėl šios kietos medienos rūšys retai naudojamos gaminti dideles spintas ar spinteles, kadangi pilnai daiktų prikrauti baldai, būtų itin sunkūs.

Lengvesnė ir minkštesnė mediena yra pušis, eglė, liepa ir riešutmedis. Baldai pagaminti iš šios rūšies medienos yra lengvi, lengvo rašto ir specialiai apdirbus, skleidžia natūralų medžio kvapą. Dėl šių medienos rūšių minkštumo ir lengvumo, iš jų gaminami tik tie baldai, kurie turi mažiau galimybių būti pažeisti ir kontaktas su jų paviršiumi retas arba jo išvis nėra. Dažniausiai tai spintos, spintelės, lovos, komodos, kadangi tiesioginis sąlytis su šio tipo baldų paviršiumi yra retas ir nebūtinas.

Baldai taip pat gali būti apdirbami juos lakuojant, aliejuojant ar vaškuojant. Lakuotų baldų gamyba yra pati brangiausia ir sudėtingiausia, tačiau laku padengtas medienos paviršius išlieka atsparus aplinkos poveikiui ir gražus ilgiausią laiką. Lakuoti baldai nebijo sąlyčio su vandeniu, juos sunkiau paveikti kitomis medžiagomis. Aliejuoti ir vaškuoti baldai yra žymiai jautresni aplinkos poveikiui, tačiau ir pigesni. Būtent todėl, baldai aliejuojami tik tuomet, kai norima išsaugoti natūraliausią medienos išvaizdą arba juos restauruojant. Įsigijus tokiu būdu apdirbtus baldus, kelių metų bėgyje, juos reikės iš naujo aliejuoti ir nuvaškuoti, reguliariai kartojant šį procesą, baldai ilgą laiką atrodys kaip nauji, o mediena bus sveika ir ilgaamžė.

Baldų gamybą www.slider.lt  pataria patikėti tik profesionaliems meistrams. Atsakingai rinkitės meistrus ir rezultatu liksite patenkinti.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *