Parduoda mišką, tačiau pamiršta susitvarkyti – į ką reikia atkreipti dėmesį?

 parduoda miskaDažnai įmonės ar privatūs asmenys ieško kas parduoda mišką išsikirtimui. Pastebima, kad kartais atlikus miškuose darbus, vengiama susitvarkyti. Atsakomybės dažnai neprisiima nei miško savininkai, nei įmonės atlikusios miško iškirtimo darbus. Kad nekiltų problemų rekomenduojame rinktis tik patikimas miškų supirkimu užsiimančias įmones. Jų sąrašą galėsite rasti interneto svetainėje www.parduokmiska.lt

 Labai svarbu pabaigus ruošos darbus sutvarkyti medieną, išvalyti griovį, kad jis nebūtų užtvindytas ir sugadintas. Miškų įstatymas numato, kad miško naudotojai turi sutvarkyti naudojant mišką sudarkytus miškus.

Labai svarbu pabrėžti, kad reikia atkreipti dėmesį į sausinimo griovius. Sausinimo griovių pagrindinė funkcija miškuose yra gerinti  medynų augimą. Praktiškai visi sausinamieji grioviai iškasti dar iki Lietuvos Nepriklausomybės laikotarpio. Kadangi grioviai iškasti daugiau nei prieš 30 metų, tai dalies jų veikimas yra pablogėjęs. Pagrindiniai tai sukeliantys faktoriai – netolygus durpės sluoksnio suslūgimas, griovių šlaitų suirimas, vagos dugno apaugimas augalija, bebrų užtvankų atsiradimas, hidrotechninių įrenginių susidėvėjimas ir žmonių veikla – vykdomi miško ruošos darbai.

Kirtimų miškuose atliekama gana daug, ypač daug žalos padaroma pavasarį – išvažinėjama ūkininkų žemė. Tada lieka didelės provėžos. Atkreipkite dėmesį, jei medieną vežate per ūkininkų žemę- būtinai turite susitarti su savininkais.

Jei esate miško savininkas, tuomet mišku turite rūpintis nuolat. Juk tai jūsų nuosavybė už kurią esate atsakingi. Tačiau ne visi miško savininkai turi pakankamai lėšų, kad galėtų sutvarkyti savo miško plotus. Gera žinia, kad kai kurie darbai gali būti finansuojami valstybės.

Kas gali būti kompensuojama miškų tvarkymui?

Miško kelių, einančių per privačius ir valstybinius miškus, priežiūrai bei taisymui iš Bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programos lėšų skirta 4 ml. 40 tūkst. Eurų. Pagal šią programą nuo praėjusių metų miško savininkai privalo mokėti 5 proc. mokestį už parduotą nukirstą ir nenukirstą mišką, o lėšos atiteks miško kelių remontui. Tačiau ši parama skiriama tik keliams taisyti, tad neapima kitos infrastruktūros- miško griovių, pralaidų ar tiltų – renovacijos. Šias išlaidas kompensuoti galima iš ES lėšų. Tačiau ne visos lėšos gali būti apmokamos iš Es paramos programos. Prašant paramos tinkamų išlaidų kategorijos yra šios:

  • Miško kelių su žvyro danga įrengimas ir rekonstrukcija;
  • Su miško keliais susijusių griovių įrengimas ir rekonstrukcija;
  • Su miško keliais susijusių pralaidų įrengimas ir rekonstrukcija
  • Su miško keliais susijusių nuovažų įrengimas ir rekonstrukcija
  • Su miško keliais susijusių tiltų įrengimas ir rekonstrukcija
  • Vidinės miškotvarkos projekto parengimas ir tikslinimas.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *