10 nuostabiausių kelionės vietų rudens laikotarpiu

Ar žinojote, kad geriausias laikas keliauti yra tarp rugsėjo ir lapkričio mėnesių? Ruduo yra puikus metas, kai dauguma mąstančių pasaulio keliautojų susikrauna savo lagaminu ir išsiruošia į keliones. Štai 10 puikių vietų, kurios rudens metu yra pačioje savo viršūnėje.

keliones-rudeni

Toskana, Italija

Toskana – puiki šalis rugsėjį ir spalį dėl kelių priežasčių: čia vis dar karšta, turistai jau išsivažinėję, bei pradedamas spausti geriausias kasmetinis vynas.  Tai reiškia, kad Toskanoje vyksta vynuogių festivaliai. La vendemmia yra svarbiausia šventė Italijos ūkininkams, o vynuogių rinkimas vyksta su visomis tradicijomis

Išmėginkite Chianti vynuogių festivalį – Toskanos istorinį derliaus nuėmimą mažame Impruneta kaimelyje tarp Florencijos ir Čianti regionų. Jis vyksta paskutinį rugsėjo sekmadienį, pasiūlant apie 800 vyno rūšių, muzikos ir šokių, o daugelis vietinių vilki viduramžių drabužiais.

Marakešas

Marakešas vasarą yra per karštas, todėl geriau į jį vykti rudenį, kai nuo Atlaso kalnų pučia švelnus vėjelis. Tuomet vis dar karšta, tačiau pakenčiamai. Jus tikrai nustebins balti namai, eukaliptų ir bananų medžiai, bokštai, vėžliai, prabangūs rūmai su gražiausiais sodais, bei daugelis kitų vietinių objektų.

Egiptas

Keliaukite į Egiptą rudens laikotarpiu ir galėsite ramiai aplankyti nuostabias vietas be didelės minios žmonių, kuri būna vasarą. Aplankykite Luxor vakarinį krantą, neįsivaizduojamai išsiplėtusią archeologinę vietą, kurioje yra Karalių slėnis, Nobles antkapiai ir iškastas Deir el-Medina kaimas, darbininko namai, kuris pastatė ir išdekoravo paslaptingas Egipto katakombas.

Kambodža

Kambodžoje lapkričio mėnesį vyksta didžiausi ir įspūdingiausi festivaliai. Vandens festivalis sukviečia milijonus žmonių prie Tonle Sap upės kranto pažiūrėti milžiniškų „drakono“ valčių lenktynių. Naktinį dangų nušviečia fejerverkai, o šventė trunka tris dienas. Šventė žymi upės srovės pasikeitimą.

Čia dažnai vyksta panašus festivalis Angkor Wat, o kaimyniniame Laose panaši šventė švenčiama spalio mėnesį – Boun Awk Phansa išsiskirianti spalvingomis valčių lenktynėmis sostinėje Vientiane.

Rytų Afrika

Nuo liepos iki spalio čia – iš Tanzanijos Serengeti į Kenijos Massai Mara vietas – vyksta didžiulė gnu antilopių migracija. O jeigu tai nebus pakankamai įspūdinga, išmėginkite neprilygstamą galimybę pamatyti Didįjį Penketą (liūtą, Afrikos dramblį, buivolą, leopardą, ir raganosį) rytų Afrikos nacionaliniuose parkuose.

Santorini sala, Graikija

Žmonių minios po truputį pradeda rimti, atvėsta, o viliojantys saulėlydžiai yra patys gražiausi – štai kokia ta Santorini sala rugsėjį. Santorini sala yra žavingiausia ir privaloma pamatyti Graikijos sala. Rugpjūtį čia gan sunku rasti gyvenamąją vietą, todėl rinkitės rugsėjį ir nenusivilsite.

Kanarų salos

Vasaros sezonu Kanarų salos yra be galo karštos ir pavojingai vėjuotos. Rudeniop  ne tik vėjas nurimsta, bet ir truputį atvėsta, tačiau jūra išlieka šilta. Nepraleiskite Maspalomas kopų ar Viso viršukalnės, nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Atlanto vandenyną.

Vakarų Švedija

Rugsėjo 27 dieną prasidedantis vakarų Švedijos omarų sezonas paverčia šią vietą tikru omarų safariu, kuomet galite gaudyti, ir išsivirti savo delikatesus. Omarai taip pat užima geriausią vietą meniu visuose regionuose, kas rugsėjį ir spalį padaro geriausiais mėnesiais atvykti maisto fanatikams.

Kornvalis, Anglija

Nuostabi vieta banglenčių sporto mėgėjams, ypač rugsėjį ir spalį. Šios vaizdingos vietos labai patiks Jūsų fotoaparatui. O maisto mėgėjai galės išbandyti nepamirštamų austrių.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *