Aplankykime kaimynus latviukus: Liepoja ir jos lankytinos vietos

Liepoja yra nepaprastas miestas – Baltijos jūros pakrantės brangenybė. Tai trečias pagal dydį Latvijos miestas. Turistams svarbu žinoti, kad Liepoja yra sudaryta iš dviejų pagrindinių keliautojų lankomų dalių: miesto centro, ir Karosta, šiaurinės miesto dalies, kuris buvo slaptas sovietų karinės bazės miestelis.

liepojaTiek miesto centre, tiek ir Karostoje yra nuostabūs paplūdimiai. Karosta yra būtinas aplankyti miestas, kadangi ji turi labai skirtingą ir įdomią istoriją nuo likusios Liepojos dalies. Liepojoje nėra vietos, kuri būtų vadinama senamiesčiu, tačiau jos centras yra pilnas senų, medinių pastatų, mažų neįprastų gatvelių ir pan. Tad, ką reikia pamatyti būnant Liepojoje, ir kodėl šis miestas yra vertas Jūsų vizito?

Balto ir minkšto smėlio paplūdimiai

Vienoje jo dalyje kiekvieną vasarą būna „Mėlynoji vėliava“. Tai yra specialus rodiklis, rodantis, kad paplūdimiai yra labi geri, o vanduo tinkamas plaukioti. Geras dalykas, kad Liepojos paplūdimiai retai kada būna perkrauti žmonių.

Vecliepaja ir Dienvidrietumi paplūdimiai yra įsikūrę centrinėje ir pietvakarių miesto dalyje, todėl yra gan saugūs netgi nakties metu. Centriniame Liepojos paplūdimyje kiekvieną vasarą vyksta didžiausias Latvijos muzikos festivalis.

Paplūdimio parkas

Šis parkas, įsikūręs miesto centre netoli paplūdimio, yra gražiausias parkas Liepojoje. Jame yra daug skirtingų medžių rūšių, trys stadionai, koncertų sodas, boulingo centras, mini golfas, o vasaros metu – vasaros kavinukės ir daugybė kultūrinių renginių.

Gintaro laikrodis

Tai yra saulės laikrodžio pagrindu suprojektuotas objektas ant pasivaikščiojimo takelio. Šis laikrodis sukurtas iš tūkstančio gintaro dalelių. Saulės laikrodis rodo laiką kiekvienos valandos tikslumu, kurį sukuria speciali šviesa. Tai gali būti matoma netgi tada, kai lauke yra tamsu.

Amatininko namas

Čia galite pamatyti ilgiausią gintaro vėrinį pasaulyje, kuris yra 123 metrų ilgio, ir sveria beveik 20 kilogramų. Taip pat šiame name galite pamatyti audėjus dirbančius prie gražių staltiesių, sijonų ir kitų gaminių gamybos. Dažniausiai nedirba savaitgaliais.

Bažnyčios

Liepojos bažnyčios nustebins savo architektūrinių stilių įvairove. Tai puikiai pavaizduoja religinę situaciją Latvijoje. Daugiausiai čia yra krikščionių, tačiau yra keletas jos atšakų, kaip liuteronų, katalikų, protestantų, rusų stačiatikių, ir kitų religinių grupių bažnyčių, kurios varijuoja nuo mažyčių medinių bažnytėlių iki didžiulių bokštų ir katedrų. Liepojoje yra apie 20 bažnyčių.

Šventosios Trejybės katedra

Šioje katedroje yra 55 metrų aukščio bokštas, kuris yra puiki apžvalgos vieta turistams. Taip pat joje yra didžiuliai vargonai pagaminti iš daugiau nei 7 000 vamzdžių. Tai buvo didžiausi vargonai pasaulyje iki 1912 metų. O dabar tai yra didžiausi Latvijoje ir vieni iš didžiausių ir gražiausių Europoje.

Šventosios Anos bažnyčia

Ji pastatyta iš raudonų plytų ir yra seniausia Liepojos bažnyčia. Jos vargonai yra treti pagal dydį Latvijoje.

Daugybė kitų bažnyčių yra išsibarsčiusios po visą miestą, o viena svarbiausių yra Šv. Nikolo laivybos katedra Karostoje.

Liepojos ežeras

Liepoja yra apsupta vandens. Čia yra Baltijos jūros pakrantė, du dideli ežerai, keletas mažesnių, ir keturi kanalai. Miestas, o ypač pietinė dalis, yra beveik, kaip sala. Liepojos ežeras yra penktas pagal dydį Latvijoje. Tai lagūnos tipo ežeras, kas reiškia, kad anksčiau jis buvo jūros dalis. Jis nėra gilus ir palyginti siauras ir ilgas (apie 15 km).

Šiame Liepojos ežere yra įdomi, nors ir nešvari, vieta vadinama Zirgu sala. Tai didžiausia sala ežere, kuri su miesto centru yra sujungta tiltu.

Karosta

Tai buvęs slaptas sovietinės karinės armijos miestelis. Jeigu būsite Liepojoje, privalote nuvykti į Karostą. Jos pavadinimas reiškia „karo uostas“ (latviškai Kara Osta). Šiuo metu šioje vietoje yra likę daug apleistų namų (nors kai kurie buvo atrenovuoti ir naudojami gyvenamajam plotui), todėl Karosta atrodo lyg karo zona, tik be ginklų. Kai kurios vietos netgi primena apleistą Černobylio miestą.

karosta-liepoja

Karosta dalyje yra įdomių, bet kartu ir bauginančių vietų tokių, kaip apgriuvę fortai, sovietų armijos didžiulė ir nuostabi stačiatikių bažnyčia, šiurpą keliantis vaiduokliškas Karosta kalėjimas, ir kitų savo įspūdingą istoriją menančių objektų.

Jeigu važiuojate pro šalį, nepamirškite aplankyti šio Latvijos miesto. O dar geriau, jeigu ketinate apsistoti Liepojoje kelioms dienoms. Taip galėsite ne tik pailsėti paplūdimyje, bet ir aplankyti visus įdomius objektus. Aplankykite Liepoja www.liepaja.lt

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *