Ar galima išmanųjį šaldytuvą pasigaminti pačiam?

Pasaulis svaigsta vien nuo minties – iš šaldytuvai dabar gali būti išmanūs. Bet ar galima pasidaryti išmanųjį šaldytuvą patiems? Juk dar niekas tokio serijiniu būdu nepagamino? Atsakymas paprastas ir aiškus – GALIMA!

pasidaryk pats išmanusis šaldytuvasIngredientai:

  • Didelis vienų arba dviejų durų šaldytuvas;
  • 10 colių įstrižainės ir didesnis planšetinis kompiuteris;
  • Stiprūs klijai;
  • USB ilgintuvas – 2-3 metrų ilgio arba net du tokie ilgintuvai.
  • Lipni juostelė.

Planšetinį kompiuterį stipriais klijais priklijuokite prie šaldytuvo durelių. Jei planuojate nuiminėti vėliau, tada teks pagalvoti apie dėkliuką. Jį galite pasidaryti kad ir iš medžio plokštės, išpjaudami siaurapjūkliu rėmelį. USB ilgintuvai reikalingi nuvesti mikro USB kabeliui, kuris paprastai būna vos pusės metro ilgiui iki krovimo kištuko. Jį galite paslėpti už šaldytuvo. Kad laidas nesimatytų ir nekristų į akis, jį rekomenduojame vesti per durelių gumas ir pritvirtinti lipnia juostele.  Tokiu būdu laidai nesimaišys ir planšetinį kompiuterį įkrauti bus galima kada panorėsite. Taip šaldytuvas taps pusiau išmaniu.

Kodėl tik PUSIAU išmaniu? Todėl, kad jis atlieka tik PUSĘ išmaniojo šaldytuvų funkcijų. Iš kur žinome apie visas funkcijas? Iš Samsung, kuris šių metų pradžioje pristatė savo naujausią gaminį – Samsung „Family Hub“ išmanųjį šaldytuvą. Pigu.lt dar tokiais neprekiauja, tad kainos nepasakysime, tačiau akivaizdu, kad išmanieji televizoriai jau egzistuoja. Štai video apie juos:

išmanusis šaldytuvas Family HubEsminis išmaniojo šaldytuvo „triukas“ yra labai paprastas. Tai viduje durelių esančios kameros, kurios fiksuoja, kas šiuo metu yra šaldytuve. Jų pagalba išmanioji šaldytuvo programėlė gali pateikti pranešimus apie besibaigiančio galiojimo prekes, trūkstamas prekes arba reikalingas prekes, kurias turite užsakyti prieš šventes ar savaitgalius. Taip pat galima prekes įsigyti tiesiai iš interneto parduotuvės, prekiaujančios maistu. Lietuvoje tai padaryti būtų galima ir su mūsų susikonstruotu pusiau išmaniuoju šaldytuvu, nes Barbora.lt ir greitai pasirodysianti nauja parduotuvė zzz.lt tikrai turi mobiliąsias versijas ir galima maistą užsakyti kiekvienoje planšetėje.

Išmanusis šaldytuvas turi kitą labai gerą savybę, kurios neturėsime su pusiau išmaniuoju. Kai esate parduotuvėje ir svarstote, ką pirkti, arba užmiršote, turite sviesto, ar ne, reikia tik įsijungti šaldytuvo išmaniąją programėlę ir tiesiog galima pasižiūrėti, kas šaldytuve jo net neatidarant. Programėlė uždega šviesą, kameros padaro nuotraukas ir iš karto atsiunčia į telefono ekraną. Tokiu būdu pamatysite, ko iš tikrųjų reikia, kai apsiperkate realioje parduotuvėje, ne internete.

Pusiau išmanusis to neturi. Jis tik gali leisti video, padėti surasti receptus ir palikti tam tikrus užrašus šeimai. Tiesa, yra viena problema. Jei jis nenaudojamas – greitai užgęsta ekranas, tačiau juk yra visokių gerų programėlių, kurios gali pakeisti situaciją.

Ar tokie šaldytuvai bus populiarūs Lietuvoje? Pigu.lt atstovai sakė, kad dar neaišku (aišku, neoficialiai), tačiau atrodo, kad netrukus sužinosime.

 

 

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *