Kokios klaidos dažniausios rašant CV?

CV rašymasCV rašymas yra gana kruopštus ir atsakingas darbas. Nors daugelis žmonių teigia, kad darbdaviai jų neskaito ir todėl nesistengiama sukurti gero gyvenimo aprašymo, visgi, tai yra melas, kadangi kažkokiu atveju sužinoti apie darbo ieškančio asmens kompetenciją reikia. Net jeigu į gyvenimo aprašymą yra vos kelioms sekundėms užmetama darbdavio akis, vistiek reikia nuoširdžiai parašyti savo patirtį. Tai yra vienintelė galimybė būti pastebėtam ir tuo pačiu atrasti tokį darbą, kuris tenkina jūsų poreikius.

CV rašymas yra neatsiejamas nuo smulkmenų, kurios ir formuoja visumą. Daugelyje gyvenimo aprašymų dominuoja lygiai tos pačios klaidos, kurios ir sutrukdo žmogui būti pastebėtam. Akcentuosime kelias į kurias daugelis darbo ieškotojų turėtų atkreipti dėmesį.

  1. Per didelis smulkmeniškumas. Kuomet asmuo savo gyvenimo aprašyme nurodo kelis telefono numerius bei elektroninius paštus – jis tikrai nesukuria labai rimto įspūdžio. Svarbiausia pateikti tik reikalingą info ir pasistengti atsiriboti nuo smulkmenų.
  2. Nuotrauka. Apie fotografijos pasirinkimą sklando daug mitų. Kol vieni teigia, kad ji privalo būti, tuo tarpu kiti tikina, kad CV be nuotraukos atrodo kur kas rimčiau. Geriausia pasirinkti viduriuką – neutralią bei kokybišką nutrauką.
  3. Šriftas. CV naudokite tik klasikinį Time New Roman šriftą. Nenaudokite spalvų ir nesistenkite atitraukti dėmesio nuo informacijos, kadangi ji yra pati svarbiausia.
  4. Neįprasta informacija. Daugelis žmonių nori parodyti, kokie jie yra išskirtiniai, tačiau kartais labai keisti pomėgiai gali jums sutrukdyti. Gyvenimo aprašyme nereikia minėti, kad kolekcionuojate akmenis, o laisvalaikiu mėgstate žaisti žaidimus.
  5. Tuščias CV. Jeigu asmuo neturi ką rašyti, tuomet dažniausiai pateikia labai trumpą arba su daug tuščių vietų gyvenimo aprašymą. Tai didelė klaida, kurios rekomenduotume vengti.
  6. Netikslumai. Visas pateiktas tekstas turi būti labai tikslus ir aiškus, kad vadovui nekiltų kokių nors klausimų.
  7. Apimtis. CV neturėtų būti ilgesnis nei vieno puslapio. Dažniausiai būtent pirmame puslapyje pateikiama info yra peržiūrima, tad pasistenkite viską ten sutalpinti. Visada galima mažinti šriftą.

Svarbiausia, kad kuo nuoširdžiau rašysite CV, tuo tikrai didesnė tikimybė, kad darbdavys pastebės Jūsų lūkesčius bei norus. Jei planuojate rašyti CV, jums gali praverti ir išmanusis CV kūrimo įrankis – www.wozber.com.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *