Grėbliai – geriausi draugai sode

grėbliaiŠtai ir atėjo sodininkų taip ilgai lauktas metų laikas – ruduo. Praėjo karščiai ir kaitra, atėjo laikas maloniems sodo darbams. Kai už lango jau nespigina saulė, o ne tik dieną, bet ir vakare lauke galima pasimėgauti žaismingais spalvų deriniais, užsiimti sodo darbais yra tikra atgaiva sielai po dienos darbų. Todėl būtent šiuo laikotarpiu įrankių parduotuvėse suaktyvėja pirkimai – sodo mėgėjai atsinaujina arsenalą ir kimba į darbus. Vienas pagrindinių sodo įrankių – grėbliai.

Tiems, kurie su sodu neturi nieko bendrą, grėblys gali atrodyti kaip praėjusio amžiaus išradimas. Tačiau iš tiesų šiuolaikinės technologijos leidžia nuolat tobulinti šį daug metų nepamainomą sodo įrankį. Jeigu šiemet ir Jūs nusprendėte pasidarbuoti sode, pats laikas pagalvoti apie šį nepamainoma įrankį.

Pradedame nuo galvos

Renkantis grėblį reikėtų pirmiausiai nuspręsti, kokio tipo grėbliai Jums reikalingi. Jų yra visa galimybė, net jei Jums taip ir neatrodo. Žinoma, populiariausi yra klasikiniai sodo grėbliai su metaliniais arba plastmasiniais „pirštais”. Tokiu grėbliu patogu tvarkyti sodo aplinką, grėbti žemes, mulčą, lyginti smėlį ar dirvą. Dažniausiai tokių grėblių pasirinkimas parduotuvėje itin platus, todėl be vargo išsirinksite kokybišką ir tinkamą Jūsų ūgiui.

Kitas pasirinkimas – lapų grėblys. Trikampio formos grėbliai, skirti lapų grėbimui yra itin geri darbininkai. Sodo reikmenų parduotuvėje galite įsigyti norimo pločio grėblį bei paieškoti tokio, kurio kampas reguliuojasi.

Be to, kartais įsigijus grėblį pamirštama apie dar vieną grėblio tipą – rankinį grėbliuką. Tai labai patogus įrankis, ypač šeimininkaujant sode. Su juo lengva prižiūrėti daržą, papurenti dirvą, ravėti. Kartais dar tik pradedantys sodininkai nežino, tačiau šio puikaus instrumento taip pat reikia ieškoti grėblių parduotuvėje.

Renkamės universalumą

Greičiausiai Jūs manote, kad grėbliai nėra labai brangi prekė ir Jūs teisūs, tačiau tik iš dalies. Jei rinksitės paprastus plastmasinius įrankius sodo priežiūrai, tikrai nepaklosite daug pinigų, tačiau jeigu norite kokybiškų įrankių – kitas reikalas. Profesionalūs ir šiuolaikiški įrankiai, tarnaujantys daug metų bei turintys papildomų funkcijų kainuoja ne taip ir pigiai. Todėl tokiais atvejais, kai reikia pasirūpinti visu nauju arsenalu sode, geriausias pasirinkimas – grėblių rinkinys. Profesionalioje sodo ar sodo įrankių parduotuvėje tikrai turėtumėte rasti keletą tokių komplektų. Juose dažniausiai yra kelių tipų ir dydžių grėbliai bei bent vienas rankinis grėbliukas. Pirkti kartu visuomet pigiau, o ir patogiau. Sutaupysite pinigų, o sode turėsite visus reikalingus grėblius, kurie bus vieno gamintojo. Dažnai tai reiškia, jog grėbliai gali būti komplektuojami tarpusavyje, keisti galvas ar kitaip palengvinti sau darbus sode.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *