Kiekvienoje įmonėje, bendrovėje, įstaigoje ar organizacijoje būtina rūpintis darbo sauga ir numatyti prevencines priemones, skirtas darbuotojų sveikatos išsaugojimui ir darbingumo lygio skatinimui. Esminis darbo saugos tikslas – įvertinti darbo riziką ir pasiūlyti efektyvias priemones, kurios būtų planuojamos ir naudojamos visuose bendrovės veiklos etapuose, siekiant panaikinti arba maksimaliai sumažinti profesinę riziką.
Esminis tikslas, kurį kelia darbo sauga, yra saugių darbo sąlygų sudarymas, siekiant pasirūpinti darbuotojo sveikata ir gerove, skatinti darbo produktyvumą. Nuo darbo saugos neatsiejama ir darbo higiena. Už darbo saugą ir darbo higieną atsakingas ne tik darbdavys, bet ir darbuotojas – jis privalo žinoti darbuotojo saugos ir sveikatos, priešgaisrinės saugos ir elektrosaugos reikalavimus, mokėti saugiai dirbti ir tinkamai organizuoti darbus, gebėti saugiai naudotis darbo technika, o esant reikalui – palaikyti darbo aplinkos ir darbo įrenginių švarą. Darbo higienos reikalavimai numato, kad darbuotojas yra atsakingas už asmeninę švarą.
Vertinant darbo aplinką, negalima pamiršti, kad šioje erdvėje gali veikti žmogaus sveikatai pavojingi veiksniai, pvz., darbo sauga yra tiesiogiai siejama su tinkamu mikroklimatu (meteorologinėmis aplinkos sąlygomis): šilumine spinduliuote, oro drėgme, oro temperatūra, slėgiu ir oro judėjimo greičiu. Minėtieji parametrai turi tiesioginės įtakos asmens darbingumui ir žmogaus organizmo pusiausvyrai.
Atlikti tyrimai patvirtino, kad dirbančio žmogaus organizmas reaguoja į įvairius aplinkos dirgiklius, kurie lemia ir atliekamo darbo produktyvumą. Vykdomai veiklą svarbų vaidmenį atlieka uoslės, klausos, regėjimo ir lytėjimo pojūčiai. Darbinės veiklos procesai koordinuojami neurohumoraliniais ryšiais centrinėje nervų sistemoje. Tai reiškia, kad darbuotojo veiklos intensyvumas keičiasi nuo atliekamo darbo veiklos, pobūdžio ir trukmės. Jei darbas organizuojamas netinkamai, žmogus greitai pavargsta.
Siekiant užtikrinti tinkamas darbo sąlygas, būtina pasirūpinti tinkama darbo aplinkos temperatūra – temperatūros svyravimai negali veikti darbuotojo organizmo. Darbinės aplinkos temperatūra negali viršyti 28 ºC. Jei asmuo atlieka lengvą fizinį darbą, rekomenduojama oro temperatūra turėtų siekti 17–20 ºC, atliekant sunkias fizines užduotis, temperatūra turėtų neviršyti 15 ºC. Be to, būtina atsižvelgti ir į oro drėgmės lygį ir cirkuliacijos greitį. Kalbant apie oro drėgmę darbinėje aplinkoje, negalima pamiršti, kad ji vertinama santykinės drėgmės rodikliais. Geriausia santykinė oro drėgmė turėtų siekti 40–60 %. Jei žemos temperatūros patalpoje santykinė drėgmė bus didelė, darbuotojas gali peršalti, jei santykinės drėgmės rodiklis bus aukštas karštoje darbinėje aplinkoje, darbuotojas gali patirti organizmo perkaitimą. Siekiant užtikrinti optimalias darbo sąlygas, patalpos turi būti tinkamai vėdinamos. Darbinėje aplinkoje derinami natūralaus ir mechaninio vėdinimo metodai.