Disciplinos reikšmė mokantis užsienio kalbos

anglų kalbos kursaiApie discipliną kalbama mažiau nei apie motyvaciją. Ir galima teigti, kad tai prastoka tendencija. Pavyzdžiui, unikalūs paprastumu anglų kalbos kursai būtų naudingi didesnei daliai žmonių, jei šie laikytųsi disciplinos.

Šiais laikais galima rinktis iš labai didelio vadinamojo asmeninio tobulėjimo knygų asortimento. Požiūris į „self-help“ knygas skiriasi, o skaičiusieji bent vieną kitą tokio žanro veikalą veikiausiai pasakytų, kad veikalas veikalui nelygu. Viena knyga gali būti turiningesnė už kitą, viena galbūt parašyta siekiant tik pelno, o kita – norint pasidalyti naudinga informacija.

Svarbus aspektas – labai dažnai sureikšminama motyvacija ir pamirštama disciplina. Todėl galite skaityti vieną „self-help“ knygą po kitos, ten esančios mintys trumpam įkvėps, tačiau visų tų skambių dalykų neįgyvendinsite. Ir tik dėl to, kad stokosite disciplinos. Galbūt knygoje autorius teigs, kad „jau dabar lengvai išmokite šimtus užsienio kalbos žodžių, jums lemta įgyvendinti didelius tikslus“ ir nuspręsite, jog taip ir padarysite… nuo pirmadienio. Bet ateis dar n pirmadienių, o užsienio kalba liks neišmokta.

Priežastis, kurią verta aptarti ir kuri lemia atidėliojimą, yra sudėtingumas. Atrodo, kad mokymasis sunkus ir nuobodus, tad niekaip nesiryžtama pradėti. Bet jei žinotumėte, kad šiuolaikiniame pasaulyje pripažinimą pelno unikalūs paprastumu anglų kalbos kursai, tai viskas būtų kitaip, ar ne? O paslaptis štai tokia: tereikia pradėti, tereikia mažo žingsnelio. Niekas neliepia pirmą dieną išmokti tūkstančio žodžių. Kodėl nepakaktų dešimties? Ir tai jau būtų lengvas startas.

Čia ir dabar. Tučtuojau. Kuo greičiau. Norisi įgyvendinti tikslą nedelsiant. Bet tai ir pakiša koją. Praeina mėnesis – vis dar atidėliojama. Bet jeigu tą mėnesį kasdien būtumėte skyrę bent po kelias minutes, dabar jau džiaugtumėtės ne startine, o pažengusiojo pozicija.

Lengviausia pasakyti tą pačią banalią, visiems įgrisusią, bet labai iškalbingą mintį „pradėsiu nuo pirmadienio“. Ši frazė iškalbinga, tik, deja, reprezentuojanti ne pozityvią, o negatyvią tiesą. Tai bene geriausia atidėliojimo iliustracija. O štai disciplinuotas asmuo šypteli – nėra jokių „nuo pirmadienio“; yra tinkamai sudėliotas režimas.

Apibendrinant galima teigti, kad unikalūs paprastumu anglų kalbos kursai yra ypač naudingi, o norint pradėti mokytis itin svarbus dalykas – disciplina. Kad ir kaip būtų aukštinama motyvacija, kad ir kaip kartais ignoruojamas režimo nusistatymas, vis dėlto tai kertinis aspektas. Ši tiesa galioja ne tik mokantis anglų kalbos, bet ir kitais atvejais, net ir nesusijusiais su kalba.

 

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *