Paskolos domina ne tik gaunančius mažas pajamas

paskolosPinigų reikia norint patenkinti įvairius poreikius. Išlaidų kartais daugiu nei pinigų kišenėje. Ką daryti? Iškėlus šį klausimą neretai vienu iš atsakymo variantų tampa paskolos.

Vienaip apie pinigus kalba tie, kurie jų turi daugiau, kitokia neturtingųjų nuomonė. Lietuvoje atmosfera šiuo požiūriu gana niūri. Ir nenuostabu. Juk atlyginimais negalim lygintis su Vakarų Europa. Tačiau net ir gaunant solidų atlyginimą gali pritrūkti pinigų. Sakoma, kad bėda po vieną nevaikšto. Sugenda koks prietaisas, tada kitas, dar kokios išlaidos ir jau sąskaitoje nekas telieka…

Visgi paskola – nebūtinai skubus sprendimas, padedantis išgyventi nuo atlyginimo iki atlyginimo. Skolinamasi norint nusipirkti automobilį ar būstą. Būstas, beje, yra labai dažna priežastis, kodėl kreipiamasi į įstaigą, galinčią suteikti apvalią sumą. Kodėl apvalią? Nes kitokios paprasčiausiai nepakaktų. Ar mažesnio, ar didesnio namo statybos, ar tai pastatas mieste, ar užmiestyje, kiekvienu atveju statybos atsieina nemažai pinigų. Ne tik statant, bet ir įsigyjant prireikia plačiai atverti piniginę.

Koks paveikslas formuojasi? Sakykim, jauniems žmonėms paskolos klausimas aktualus būtent planuojant nuosavo būsto statybas. Jei vyras ir žmona uždirba po 600 eurų, viena vertus, suma nėra maža, kita vertus, už tiek namo nepastatysi. Tad ieškoma, kur patikimai pasiskolinti. Patikimos paskolos yra patrauklus variantas. Bet tik patikimos. Juk nesinori nesklandumų, o situacija sklandi, kai kreipiamasi būtent į atsakingą įstaigą.

Atlyginimas ir galimybės

Didėjat uždarbiui ir galimybėms didėja ir poreikiai. Gal taip būna ne visada, bet apskritai ši mintis atrodo logiška. Tai reiškia, kad paskolos domina ne tik mažai uždirbančius. Pavyzdžiui, prieš penkmetį jūsų atlyginimas buvo apie 500 eurų, laikui bėgant pakilote karjeros laiptais ir dabar gaunate 1200 eurų atlyginimą. Galbūt tada, kai pajamos buvo gerokai mažesnės, važinėjote su 1300 eurų vertės automobiliu. Ir štai dabar ieškote naujos mašinos. Pasvarstę nusprendžiate įsigyti už 10 000 eurų ir pasiimate paskolą.

Tai pavyzdys, gerai iliustruojantis, kaip gali kisti poreikiai. Didesnis atlyginimas tarsi sukuria užtikrintumą. Vadinasi, imama kitaip suprasti tikslus, norisi gyventi kokybiškai, vengti pernelyg pigių ir abejotinų sprendimų. Juk tai, kas pigu, neretai asocijuojasi su bloga kokybe.

XXI amžiaus paskolų specifika

Ši antraštė apie XXI amžių galbūt atrodo kaip iš mokslinio veikalo, bet nesunku suprasti, kad ji labai tiksli. Juk dabar teikiamos tokios paskolos, kad nepalyginsi su senesniais laikais. Vien ką reiškia internetas. Aktuali informacija kaip ant delno. Svarbūs klausimai išsiaiškinami vos prisėdus prie kompiuterio.

Paslaugų teikėjams svarbu pritraukti klientų, todėl logiškas žingsnis – patogios internetinės sistemos. Pasiskolinimas tampa ne tik greitas, bet ir patogus. Nemėgstate stovėti eilėse? Propaguojate tvarką, gal net minimalizmą? Visais atvejais moderni paskola atitinka nustatytus kriterijus ir nepriverčia atsisakyti komforto.

Atsakingumo reikšmė nemažėja

Kad ir kaip viskas patraukliai skamba, vienas dalykas nepriklauso nei nuo paslaugos modernumo, nei nuo gero internetinių sistemų išvystymo. Tai atsakomybė. Jei pritrūko pinigų ar planuojate didelį pirkinį, patartina gerai pagalvoti ir tik tada skolintis. Na, o pasiskolinus nepamiršti, kad įsipareigojimų reikia laikytis.

Atsakingai laikytis įsipareigojimų lengviau, kai žinoma, kas yra parašyta sutartyje. Jei ji skaitoma tik vėliau, kai parašas jau padėtas, tuomet gali kilti nemažai papildomų klausimų, taip pat atrandama dalykų, į kuriuos nebuvo atkreipta dėmesio. Trumpai tariant, jei jau ruošiamasi skolintis, tai svarbu nepamiršti, kad atsakomybė yra kaip pirmo plano veiksmas.

Ar pavyks grąžinti laiku?

Ar pavyks grąžinti laiku – vienas lygties nežinomasis. Vartotojai atsižvelgia į įvairius veiksnius – atlyginimo dydį, realią finansinę situaciją, perspektyvas, gyvenamąją vietą ir t. t.  Galbūt atrodo, kad tokie faktoriai kaip gyvenamoji vieta neturi nieko bendro su paskolomis, tačiau bendrumų tikrai yra. Pavyzdžiui, jei iš mažesnio miestelio kelsitės į sostinę, teks nemažai pakloti už buto nuomą. O jei atvirkščiai (jei iš miesto kelsitės į kaimą), daugiau išlaidų sudarys kelionės į miestą.

Kiekviena situacija skirtinga, visada atsiranda įvairių galvosūkių, bet tai, ar pavyks grąžinti laiku, yra tarsi namo pamatas. Neapmąsčius, ar įsipareigojimas tikslingas, paskolos variantas vėliau tampa nelabai patrauklus.

Jei planuojate skolintis…

Jei planuojate skolintis, bus įvertintas jūsų mokumas. Juk ir paslaugą teikiančioms įmonėms rūpi, ar klientai sugebės laikytis sutarties. Natūralu, kad didesnę paskolą gali gauti daugiau uždirbantys, o tai patvirtina anksčiau išsakytą mintį, jog skolinasi ne tik mažas pajamas gaunantys asmenys. Aišku, dažniausiai ir poreikiai kiek skiriasi. Antra vertus, jie neretai ir panašūs. Pasidomėjus išaiškėja, kad vieni iš pagrindinių materialių tikslų – būstas ir automobilis.

Nors namas ir transporto priemonė – du svarbūs objektai, visgi požiūris nevienodas. Juk vienas žmogus nori didelio būsto, o kitam pakanka poros mažų kambarių. Vienas ieško galingo visureigio, o kitam pakanka kuklaus miesto automobilio. Bet nė viena pusė neklysta. Kodėl? Nes egzistuoja toks dalykas kaip poreikiai. Penkių asmenų šeimai netiks nei tas kuklus kompaktiškas automobiliukas, nei poros kambarių namukas.

Susikoncentravimas

Sutikite, paskolos yra įdomi tema. Ir reikalaujanti susikoncentravimo, nes tik susikaupus galima sudaryti gerą sutartį. O gera sutartis – tikėtinos perspektyvos.

 

Related Posts

One thought on “Paskolos domina ne tik gaunančius mažas pajamas

  1. Sveiki nureciau pasitairauti ar ira galimibiu gauti is jusu paskola jeigu pajamos per menesi 250 i rankas suo metu esu isejus i vaiko prieziuros atostogas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *