Kuo išskirtinis tarpusavio skolinimas

tarpusavio skolinimasPrieš keliolika metų į Lietuvą žengė greitųjų kreditų paslaugų sektorius ir jų pirmtakės kompanijos, nuo to laiko ne kartą keitėsi skolinimo apribojimai iš valstybės pusės, siekiant apsaugoti žmones nuo per didelių paskolų. Prieš keletą metų Lietuvoje atsirado ir tarpusavio skolinimas, kurį paprastai galima atlikti specialiose vietose, tai – tarpusavio skolinimosi platformos. Dabar paprastų greitųjų kreditų kompanijų Lietuvoje yra daugiau, tačiau analitikai galėtų nedrąsiai apibendrinti, kad tarpusavio skolinimas yra labiau apsimokantis, pigesnis dalykas, panašiai, kaip ir važiavimas Uber, o ne su taxi.

Pelną gaus smulkesni skolintojai, o ne korporacija

Vienas iš skirtumų, kuo p2p skolinimas skiriasi nuo skolinimosi iš bendrovės, tai pelno paskirstymas. Kai skolinamasi iš kredito teikimo bendrovės, visada yra gana panaši struktūra. Žmogus beldžia į didžiulius vartus ir iš ten jam suteikiama pinigų, sutartis bei… didokos palūkanos. Kai skolinamasi tarpusavyje (p2p Lietuvoje), susitinka du žmonės, tarpusavy susitaria dėl paskolos, tarpininkas padeda viską įforminti. Kaskart tai gali būti vis kiti žmonės, todėl viskas lanksčiau. Atsiranda normalios konkurencijos sąlygos, niekas negali per daug užsikelti ir nenori per mažai nusileisti. Taigi, tai tampa normalia reguliacine rinka ir tarpusavio skolinimasis gali imti generuoti gana didelius pinigus, tačiau jie išsisklaido daugybei žmonių, o ne tenka vienai bendrovei.

Pigiau

Kadangi p2p platforma gali savyje talpinti labai daug įvairių skolintojų, tai ir kainos yra skirtingos. Norintis pasiskolinti žmogus gali rinktis iš ko skolintis ir kokiomis kainomis. Jis iškart susiduria su daug mažesnėmis palūkanomis, nelieka mito, kad turėdamas greitąjį kreditą, turi už jį sumokėti dvigubai. Viskas staiga pasidaro daug paprasčiau, aiškiau ir visapusiškai naudingiau kiekvienam.

Galima tartis

Kadangi kažkam tai yra pasiskolinimas, o kažkam – investavimas į paskolas – tai reiškia, kad galima ir tartis tarpusavyje. Vadinasi, galima tartis labai skirtingais būdais ir tiesiog paaiškėja, kad gali susitarti ne tik dėl mažesnės ar didesnės kainos, bet ir dėl kitų skolinimosi sąlygų. Pavyzdžiui, paskolos grąžinimo termino bei dažnumo. Kažkam norėsis kuo greičiau grąžinti tą paskolą, o kažkas norės įsipareigoti ilgam laikui. Taigi, su žmonėmis platformoje galima lanksčiai susitarti ir atrasti optimalų variantą kiekvienai šaliai.

Oficialu ir anonimiška, su garantijomis

Atrodytų, tokia skolinimosi padėtis būdavo ir seniau – kai žmonės patys vieni kitiems skolindavo pinigus. Tad kuo tai skiriasi nuo įprasto skolinimosi? Visų pirma – viskas čia oficialu. Tai ne tas pats, kas su kaimynu prie tvoros sukirsti rankomis, jam paskolinus 100 eurų. Niekas to jūsų sukirtimo nematė ir to 100 eurų gal neatgausite, kaimynui papusčius padus. Taigi, investicija į paskolas čia apsaugoma tam žmogui, kuris skolina. O ir skolininkas gauna visus oficialius duomenis. Viskas vyksta kone kaip pas notarą, tik kad internete ir daug paprasčiau. Taip pat garantuojamas ir anonimiškumas. Jums nereikės nekęsti kaimyno dėl to, kad jis negrąžino pinigų. Nereikės ir manipuliuoti draugais, kad jie truputį pataupytų restorane, nes mat yra jums skolingi 50 eurų. Tai iš to pataupymo jau galėtų ir grąžinti. Tarpusavio skolinimosi platformos garantuoja anonimiškumą, o tai yra labai svarbu.

Jūs galite turėti ir skolintojo, ir skolininko vaidmenį

Galiausiai, jeigu nežinote, kur investuoti 1000 eurų – investuokite tiesiog juos į paskolas. Turėsite reikiamus pinigus, nes platforma garantuoja dėl negrąžinimo kompensavimo. Padarysite gerą darbą ir įdarbinsite savo pinigus.

 

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *