Jūsų įvaizdis – asmenybės dalis

drabuziai ivaizdisKiekvieno iš mūsų išvaizda priklauso nuo pasirinkto socialinio vaidmens. Finansų analitikams ir teisininkams labai svarbu autoritetingas ir patikimas įvaizdis. Visuomenės akimis žiūrint, tokių profesijų atstovai turėtų gerbti vyraujančioje kultūroje susiklosčiusias tradicijas.

Įvaizdžio konsultantai teigia, kad etiketo normų laikymasis, tai yra pagarba kitiems ir mandagumas. Mes turime galvoti apie kitus, o ne apie save. Jei norime apsirengti kaip mums patinka, tam turime laisvalaikį, kuomet mus gali nevaržyti taisyklės ir įsipareigojimai. Tačiau mes dirbame tam tikroje įstaigoje, kur apranga yra reglamentuota, turime pasyti tokių normų. Taip bus naudingiau ir mums patiems. Nes pasirinkę netinkamą aprangos stilių galime pakenkti ne tik įstaigos įvaizdžiui, bet ir susigadinti nuomonę apie save. Ar jūs samdytumėte advokatą, kuris dėvėtu suplėšytus džinsus, ilgą megztinį. Greičiausia ne, nes tai neatitinka mūsų susikurto įvaizdžio.

Vyriška ir moteriška dalykinė apranga

Vienas iš aktualiausių klausimų yra moterų darbo apranga. Vyrų apsirengimo stilius būna gana paprastas- tai kostiumas. Tuo viskas ir apsiriboja. Moterys gali dėvėti sukneles, kelnes, sijonus ir t.t. Tačiau pradeda kalbėti apie dalykinę aprangą ilgos suknelės, platūs sijonai, pūstos palaidinės jau taip pat nelabai tinka. Jei renkatės suknelę, ji turėtų būti klasikinio tipo šiek tiek žemiau kelių. Sijonas taip pat turėtų būti klasikinis. Ir prie darbinės moteriškos aprangos puikiai tinka švarkelis. Jei abejojate kokius drabužius rinktis, kaip dalykinę apranga visada nesuklysite pasirinkdamos moterišką kostiumėlį

Renkantis moterišką kostiumėlį reikėtų atkreipti dėmesį į jo spalvą, dydį ir kokybę. Geriau turėti porą brangesnių ir kokybiškų, negu dvigubai daugiau pigiai atrodančių kostiumų. Rinkitės neutralią, jums tinkančią spalvą, kuri nesuteiktų per daug griežtumo, bet atrodytų pakankamai dalykiškai. Dalykinis kostiumas turėtų būti pasiūtas iš kokybiško audinio, kuriame kuo mažiau sintetikos. Be to, dalykiniam kostiumui visiškai netinka šilkas. Šilkiniu kostiumėliu pasipuošusi moteris gali eiti į įvairias šventes, priėmimus.

Dalykinė apranga ir amžius

Renkantis aprangą svarbus ne tik darbo pobūdis. Amžiaus faktorius taip pat lemia šį pasirinkimą. Vyresniems žmonėms norisi šiltesnių drabužių, tačiau tai nereiškia jog jie negali būti stilingi. Tačiau jauniems verslo pasaulio atstovams etiketo specialistai pataria savo darbo aplinkoje pernelyg neišsiskirti, atrodyti elegantiškai ir madingai, o ne iššaukiančiai. Moterys turėtų dėvėti ilgesnius  sijonus. Sijonai turėtų būti  žemiau kelių arba šiek tiek aukščiau virš kelių.

Related Posts

One thought on “Jūsų įvaizdis – asmenybės dalis

  1. Pritarčiau, kad įvaizdis yra asmenybės dalis, manau, daugelis žino, kaip žmogų keičia jaunatviška apranga, žinoma, reikia suprasti, kad trumpi sijonai, atviros suknelės nepridės žavesio, suaugusiai moteiriai, daugeliu atveju geriau pasirinkti šviesių spalvų kostiumėlį ar kuklią midi suknelę ir užsidėti žaismingus papuošalus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *