Netrukus prasidėsiantis šildymo sezonas iš jūsų namų neišvengiamai išgarins drėgmę, oras išsausės ir ant grindų labai intensyviai ims formuotis nemalonūs dulkių kamuoliai. Tokiose situacijoje visuomet pagelbės nepamainomas buities prietaisas, esantis bene kiekvienuose namuose – dulkių siurblys. Nesvarbu koks jis: galingas ar paprastesnis, kompaktiškas ar didžiulis – jis visuomet pravers. Jei dar namuose neturite šio prietaiso, sekite, kada buities prekių parduotuvėse bus taikomos nuolaidos, ir įsigykite jums labiausiai patinkantį dulkių siurblį pigiau. Kai pradėsite rinktis šį prietaisą, greičiausiai nustebsite jų pasirinkimo gausa. Svarbu ne pirkti iš karto jums pasiūlyto brangaus varianto. Įsigilinkite į prietaiso parametrus ir įsigykite tokį daiktą, kokio jums iš tiesų reikia. Norime pateikti keletą patarimų, kaip įsigyti daiktą, kuris atitiktų visus jūsų poreikius ir neištuštintų piniginės.
Kiekvienas pirkėjas turi skirtingus poreikius. Todėl prieš perkant siurblį reikia pardavėjui tiksliai išdėstyti savo pageidavimus. Juk techninės siurblio charakteristikos yra gana skirtingos, tačiau į tai būtina atkreipti dėmesį, nes nuo jų priklauso, ar pasiteisins visi pirkėjo lūkesčiai, ar ne. Pagrindiniai ir patys svarbiausi parametrai, į kurios būtina atkreipti dėmesį – tai dulkių siurblio variklio galingumas, jo įsiurbimo galia, sukeliamo triukšmo intensyvumas, pridedamų antgalių gausa, veikimo spindulys (maitinimo laido ilgis), fitravimo sistema ir kt. Pakalbėkime daugiau apie galingumą ir įsiurbimo galią.
Kiekvieno dulkių siurblio galingumas parodo, kiek elektros energijos bus sunaudojama siurbiant. Itin galingi dulkių siurbliai labai gerai siurbia ne tik grindis, bet ir jūsų pinigus – jis sunaudoja labai daug elektros, o darbo rezultatai ne visada būna nepriekaištingi. Siurbimo efektyvumas labiausiai priklauso ne nuo prietaiso galingumo, o nuo įsiurbimo galios. Taigi, jeigu norite sutaupyti nemažai elektros energijos, tuomet rinkitės mažesnio galingumo prietaisus. Pats geriausias derinys yra nedidelis galingumas ir nemaža įsiurbimo galia. Šiandien prekybos vietose galima rasti ekonomiškų siurblių, pasižyminčiu bene per pus mažesniu galingumu, tačiau didele įsiurbimo galia. Be abejo jų kainos gal kiek ir didesnės, tačiau palaukus išpardavimų laiko, kai prekėms taikomos nemažos nuolaidos, galima įsigyti labai gera prekę už gana nedidelę kainą. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad rinkoje yra ir tokių nežinomų gamintojų dulkių siurblių, kurių galingumas yra itin didelis, o siurbiamoji galia maža. Norint to išvengti geriausia rinktis tik žinomų gamintojų prietaisus, kuriuose yra diegiamos naujausios technologijos, didinančios įsiurbimo galią.
Prieš analizuodami visus siurblio parametrus, reikia nutarti, kokio tipo grindų dangą daugiausia siurbsite. Jei jūsų namuose yra gana daug kiliminės dangos arba kilimų su ilgu plauku, tuomet reikėtų rinktis tokį siurblį, kuris turi didesnę įsiurbimo galią. Toks prietaisas efektyviai ištrauks dulkes bei nešvarumus net ir iš gilesnio sluoksnio dangos. Jeigu daugiausia siurbsite parketą, laminatą ar kitokią kietą dangą, tuomet galite drąsiai rinktis siurblį su mažesne įsiurbimo galia. Jei dulkių prietaiso įsiurbimo galia nėra suderinta su dangos tipu, tuomet dulkių siurblys „prilips“ prie plonesnių lengvesnių kilimų, juos iškylos ir sukels daug nepatogumų. Kalbant apie siurblio galingumą, reikėtų turėti omenyje tai, kad jei namuose auginate gyvūnų, rinkitės galingesnį 350–400 W dulkių siurblį, o jeigu gyvenate nedideliame bute be jokių kilimų pakaks ir 250–300 W galingumo prietaiso.