Smėliavimas – metalo paruošimo dažymui etapas

smeliavimasKokybiškas metalinių detalių ir konstrukcijų dažymas reikalauja idealiai paruošto paviršiaus. Vienas iš populiariausių ir efektyviausių būdų tai padaryti yra smėliavimas. Pasak geima.lt atstovų

Smėliavimas pakeičia ilgas valandas darbo su kampiniu šlifuokliu ir galimybes susižeisti į metalo paviršių.

Iš tikrųjų, smėliavimas yra vienas iš būdų paruošti metalą gruntavimui, o vėliau ir dažymui. Galima viską daryti ir rankomis, tačiau šlifavimo aparatas turi savų minusų. Visų pirma, nepasiekia tam tikrų vietų. Juk ne visada reikia smėliuoti tiesų ir lygų metalo gabalą. Kitas minusas – laiko sąnaudos. Šlifavimas rankomis užtrunka gana ilgai, tuo tarpu smėliavimo aparatūra šį darbą padaro keletą kartų greičiau.

Kaip tas smėliavimas veikia?

Metalo konstrukcija yra padedama atokioje vietoje, dažniausiai atviroje. Vis dėlto dirbama su smulkiu smėliu, kuris gali pakenkti aplinkiniams, jei šie neturi specialių priemonių. Smėliavimo specialistas atsivaro kompresorių, prijungia prie jo savo aparatūrą. Taip pat jis dėvi specialų apsauginį šalmą ir aprangą. Smulkus smėlis yra varomas suspausto oro. Jo srovė yra tokia stipri, kad gali paviršių nušlifuoti. Perpjauti metalo negali, nes šio aparato paskirtis ne ta (pjaustoma vandeniu, ne smėliu). Smėlis nuvalo visas rūdis, apnašas, dažus ir padaro paviršių gana grubų. To ir reikia vėliau ateinantiems dažytojams.

Kam naudojamas smėliavimas?

Smėliavimas yra naudojamas pramoninėse statybose, restauruojant tam tikrus pastatus, įrengimus, kitus statinius.

Namuose jam sąlygų panaudoti nėra, tad čia pravers kampinio šlifuoklio pagalba.

Smulkioms detalėms smėliuoti yra naudojama speciali smėliavimo kamera. Čia veiksmas vyksta panašiai, tik nereikalingas žmogui joks kostiumas, apsaugantis nuo didelės smėlio srovės – pakanka tik sandariai kamerą uždaryti ir paspausti keletą mygtukų. Smėlio srovė nugludins metalo paviršius ir paruoš jį tinkamai, kad dažytojams būtų geriau tą daiktą nudažyti.

Smėliavimas paprastai naudojamas, kai metalinės konstrukcijos yra nebe naujos, kiek parūdijusios ar jau keletą kartų dažytos.

Kompresorių nuoma

Dideliems pramoniniams objektams rankinis kompresorius nėra tinkamas. Tada smėliavimo aparatūra jungiama prie rimtesnio kompresoriaus. Kompresorių įsigyti neapsimoka, todėl plačiai naudojamasi kompresorių nuoma. Tai kur kas efektyvesnis būdas atlikti sunkius smėliavimo darbus.

Smėliavimo paslaugas teikia ne viena įmonė, todėl patartina susirasti nuolatinį partnerį, turintį ir efektyviai veikiančią įrangą, ir patikimus specialitus.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *