Baidarių nuoma: DUK

baidarių nuomaPastaruoju metu Lietuvoje labai išpopuliarėjo baidarių nuoma. Vis daugiau žmonių pasyvų poilsį prie ežero ar jūros išmaino į nepamirštamą žygį baidarėmis, nepakartojamomis mūsų krašto upėmis. Visgi, jei į baidarių žygį išsiruošėte pirmą kartą, gali kilti nemažai klausimų, į kuriuos šiandien ir pabandysime atsakyti.

Kaip „vairuoti“ dvivietę baidarę?

Baidarę valdo galas, todėl geriau, kad jame sėdėtų fiziškai ištvermingesnis ir greitesnės orientacijos žmogus, ypač tada, jei plaukiate sraunia upe su kliūtimis. Kita vertus, baidarę bus žymiai lengviau valdyti, jei priekis bus lengvesnis, todėl svarbu tinkamai paskirstyti svorį: priekyje sėdi lengvesnis žmogus, gale – sunkesnis. Prieš pirmą kartą lipant į baidarę, baidarių nuoma visada tiksliai ir detaliai paaiškins, kaip elgtis žygio metu ir kaip valdyti baidarę.

Kokį maršrutą pasirinkti?

Viskas priklauso nuo jūsų fizinio pasirengimo ir ištvermės, jei jos nestokojate, galite rinktis kelių dienų baidarių žygį, kurio metu teks įveikti 20-35 km. Visgi, patyrę baidarininkai teigia, kad pirmą kartą plaukiant baidare, reiktų pirmenybę teikti ramioms upėms, kuriose nėra staigių slenksčių ir profesionalumo reikalaujančių kliūčių.

Ar galima plaukti baidare, jei nemoku plaukti?

Sudėtingas klausimas. Viskas priklauso nuo upės gylio. Nemokantiems plaukti ir pirmą kartą sėdintiems už baidarės „vairo“ žmonėms rekomenduojama rinktis gana seklias upes, kad apsivertus baidarei, vandens būtų maždaug iki juosmens. Be to, tokiu atveju yra būtina dėvėti gelbėjimosi liemenę, kad jaustumėtės saugiau.

Ar plaukdamas pirmą kartą baidare apsiversiu?

Viskas priklauso nuo to kaip greitai perkąsite baidarės valdymo subtilybes ir ar nepervertinote savo jėgų, rinkdamiesi maršrutą. Kita vertus, apsiversti su baidare nėra taip baisu, kaip gali pasirodyti. Baidarė yra pakankamai lengva, todėl nesunkiai ją atversite ir galėsite plaukti toliau. Tiesa, iš anksto pasirūpinkite atsargine sausų drabužių pora, kad galėtumėte persirengti.

Kaip žinoti plaukimo maršrutą?

Baidarių nuomos punkte gausite žemėlapį su savo maršrutu, kuriame bus detaliai ir suprantamai nurodyta, kokia kryptimi plauki, bet dėl viso pikto turėkite su savimi mobilųjį telefoną, kad iškilus neaiškumams galėtumėte paskambinti į baidarių nuomos punktą ir pasiklausti informacijos. Beje, telefoną ir kitus svarbius bei brangius daiktus laikykite neperšlampamuose maišeliuose.

 

 

 

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *