Svarbi informacija turintiems miškus

parduodami miskaiVisi, kas turi miško valdomos žemės greičiausiai girdėjo apie naujas įstatymų pataisas. Ši informacija svarbi, nes vis dažniau parduodami miškai, todėl reikalinga žinoti, kiek valstybei reikia sumokėti už gautas pajamas.

Nuo sausio 1-os dienos visi miško valdytojai turi mokėti papildomus privalomuosius 5 proc. atskaitymus į valstybės biudžetą iš pajamų, gautų už parduotą žaliavinę medieną, paruoštą jų valdomuose miškuose.

Šiame straipsnyje pateikiame Aplinkos ministerijos Miškų Departamento atsakymus į miško savininkų dažniausiai užduodamus klausimus dėl naujų mokesčių taikymo.

Žaliavinė mediena- kas tai?

Aplinkos ministerijos parengtam Miškų įstatymo projekte numatyta, kad žaliavinė mediena – tai miško žemėje nukirstų medžių stiebų mediena, skirta medienos gaminiams ruošti (pjautieji rąstai, popiermedžiai, plokščių mediena ir kitos apvaliosios medienos sortimentai.

Aplinkos ministerijos specialistų nuomone, gaminiai pagaminti iš žaliavinės medienos (medžių stiebų), pavyzdžiui, lentos, skiedros biokurui, skaldytos malkos ir kiti, neturėtų būti atskaitymų iš pajamų pagal Miškų įstatymą objektas.

Kas yra nenukirstas miškas?

Nenukirstas miškas – tai augantys medžiai, sausuoliai, vėjavartos, vėjalaužos ir kita nenukirsta sumedėjusi miško augalija.

Kas turės apskaičiuoti ir sumokėti privalomuosius 5 proc. atskaitymus?

Privalomuosius atskaitymus turės apskaičiuoti ir sumokėti visi miško valdytojai )fiziniai ir juridiniai asmenys), kurie gaus pajamų už parduotą žaliavinę medieną, paruoštą jų valdomame miške, ir už parduotą jų valdomą nenukirstą mišką.

Kaip bus apskaičiuojami privalomieji atskaitymai?

Privalomuosius 5 proc. atskaitymus reikės paskaičiuoti iš per mokestinį laikotarpį miško valdytojo gautų pajamų už parduotą žaliavinę medieną, paruoštą jo valdomame miške ir už parduotą jo valdomą nenukirstą mišką.

Kur reikės sumokėti apskaičiuotus privalomuosius atskaitymus?

Atskaitymus miško valdytojas turės sumokėti į Valstybinės mokesčių inspekcijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą.

Ar reikės pateikti privalomųjų atskaitymų deklaraciją?

Taip, užpildytą ir tinkamai pasirašytą deklaracją (FR 0463) reikės pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai per elektroninio deklaravimo sistemą. Deklararaciją taip pat galima pateikti bet kuriai apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai arba Valstybinės mokesčių inspekcijos Deklaracijų tvarkymo skyriui nustatyta tvarka.

Kaip dažnai reikės apskaičiuoti sumokėti privalomuosius atskaitymus ir pateikti deklaraciją Valstybinei mokesčių inspekcijai?

Miško valdytojai apskaičiuoti ir sumokėti privalomuosius atskaitymus iš pajamų, gautų už parduotą žaliavinę medieną ir už parduotą nenukirstą mišką, ir VMI pateikti privalomųjų atskaitymų deklaraciją turės iki kito mėnesio einančio po mokestinio laikotarpio, 15 dienos. Miško valdytojo juridinio asmens privalomųjų atskaitymų mokestinis laikotarpis yra kalendorinis pusmetis.

Mišo valdytojai per mokestinį laikotarpį negavus pajamų už parduotą žaliavinę medieną ir už parduotą nenukirstą mišką, už šį mokestinį laikotarpį privalomųjų atskaitymų į valstybės biudžetą mokėti ir privalomųjų atskaitymų deklaracijų teikti nereikia.

 

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *