Baldų gamyba: madingi sprendimai ir dizaino tendencijos

baldų gamybaBaldų mados tendencijos keičiasi gana greitai – dizaineriai pristato naujas kolekcijas kiekvienam metų sezonui. Tiesa, nuogąstauti dėl nemadingų baldų taip pat neverta – esminės mados tendencijos išlieka tokios pačios. Baldų gamyba didžiausią palankumą rodo subtilaus dizaino gaminiams, išsiskiriantiems funkcionalumu. Patogūs, lengvai montuojami ir kelias funkcijas atliekantys baldai naudojami įvairiose gyvenamosiose erdvėse. Tiesa, jų spalvinė gama ir stilistiniai sprendimai skiriasi, atsižvelgiant į individualius klientų pageidavimus ir bendrąją būsto stilistiką.

Šiais metais didžiausias palankumas rodomas subtiliems baldams ir jų komplektams. Po truputį tolstama nuo ilgą laiką dominavusio kuklumo ir minimalizmo, pirmenybę skiriant elegantiškai prabangai. Vertinant šiltojo ir šaltojo metų sezono skirtumus, rudenėjant daugiausia dėmesio sulaukia šilti ir minkšti audiniai, ieškoma žemės spalvų tonų. Vasaros metu ypatingai vertinami lengvi ir praktiški baldai, šviesios spalvos ir ryškių tonų dermė. Iš tiesų, baldų gamyba neatsiejama nuo spalvų – baldininkai tikina, kad dažniausios diskusijos su klientais paremtos ne baldų dizaino subtilybėmis, o tinkamos spalvos paieška. Šalia kelerius metus gyvavusių slyvinės, pilkos ir geltonos tonų, šiandien svarbų vaidmenį atlieka mėlyni atspalviai. Mėlyna derinama tiek prie nuosavo būsto sprendimų, tiek komercinės paskirties patalpose. Tiesa, interjero dizaineriai primena, kad prisirišimas prie vieno atspalvio yra klaidingas – nebijokite eksperimentuoti ir derinti skirtingus giminingų spalvų tonus arba žaisti kontrastais.

Šaltajam metų sezonui rekomenduojamos tauriųjų metalų spalvos. Didžiausio dėmesio sulaukia prabanga alsuojanti aukso žaismė. Tiesa, vertinant lietuvių įpročius, negalima pamiršti, kad mūsų tauta, priešingai nei didžiosios mūsų kaimynės, yra prisirišusi prie tradicijų, todėl iš interjero nedingsta ir pamėgti žemės tonai – rudi ir smėliniai atspalviai. Be to, ypatingai vertinami ir tradiciniai odiniai baldai, išsiskiriantys solidumu ir nepriekaištinga elegancija. Manoma, kad odinių baldų gamyba išliks populiari ir ateinančiais metais. Ieškantiems maksimalios kokybės, rekomenduojama atsisakyti pakaitalų ir rinktis natūralios odos gaminius – tokie baldai kur kas rečiau plyšta ir ilgiau išlaiko prekinę išvaizdą.

Naujausias dizainerių sprendimas – subtilus stilių maišymas, kuomet viena baldų dalis priklauso vienam stiliui, pvz., klasikai, o kita – priešingam stiliui, pvz., retro. Tokia tendencija vyrauja renkantis komodas, kėdes ir stalus. Tiesa, interjero specialistai įspėja – neatsakingai priimti sprendimai gali tapti prasto stiliaus maišalyne, todėl jūsų namai praras jaukumą. Jei ieškote išties stilingo kelio interjero atnaujinimui, bendradarbiaukite su šios srities profesionalais, kurie, įvertinę jūsų lūkesčius ir pageidavimus, pasiūlys geriausius sprendimus būsto įrengimo ar atnaujinimo darbams.

Related Posts

3 thoughts on “Baldų gamyba: madingi sprendimai ir dizaino tendencijos

  1. Aš manau, kad ne tik vasaros metu vertinami lengvi, praktiški šviesių spalvų baldai. Tokie baldai suteikia subtilumo.

  2. Viskas labai priklauso kokio dydžio yra namai. Jei tai didelis butas ar netgi privatus namas – tada jau galima namu apdailai ir baldams rinktis iš labai daug stilių. Tačiau mažesniuose namuose, nedideliame bute visada reikia stengtis kuo efektyviau išnaudoti erdvę. Kad ir vonios baldai, nors ir nedidelės, bet kriauklės vis tiek reikia.

  3. Susiplanuoji viska vienais atspalviais, prisiperki visko, o kai pradedi gyventi, tai viskas susimaiso, prisikrauna daiktu ir tiesiog gyveni 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *