Kodėl lėktuvų bilietai yra tokie brangūs?

Tikriausiai pastebėjote, kad brangsta ne tik maisto produktai, bet ir lėktuvų bilietai. Netgi pigios oro linijos didina savo paslaugų kainas. Ir tai yra neišvengiama. Tad, kodėl gi bilietų kainos kiekvienais metais vis didėja ir kokios priežastys yra už to pasislėpę? Ir kaip galima gauti pigesnių lėktuvo bilietų?

lektuvu-bilietai

Kodėl kainos didėja?

Lėktuvų bilietai šiais laikais yra gan brangūs dėl daugelio priežasčių. Kuo mažesnė konkurencija, tuo didesnės kainos. Pigios oro linijos dažniausiai gali pasiūlyti pigius skrydžius tik Europos teritorijoje, kadangi yra didesnė skrydžių konkurencija.

Antra, bilietų kainas stipriai pakėlė kuro kainų augimas. Oro linijos negali sau leisti pačioms tvarkytis su šiais kilimais, todėl dalį šių išlaidų perleidžia klientams, kas įtakoja brangesnius lėktuvų bilietus.

Taip pat, nemažus mokesčius oro linijų bendrovė turi mokėti vyriausybei. Tokius kaip, imigracijos mokestis, muitinės, keleivio mokestis, ir daugybė kitų. Kartais visi šie mokesčiai sudaro pusę bilieto kainos vertės.

Kodėl kainos svyruoja?

Bilietų kainos kyla ir mažėja dėl daugelio priežasčių. Iš tikrųjų niekas negali numatyti, kada kainos kils, o kada kris. Tik oro linijų bendrovės tai žino. Tačiau šie keturi dalykai yra pagrindiniai, kurie didina kainas: tai konkurencija, pasiūla, paklausa, ir kuro kainos. Konkurencija ir kuro kainos yra svarbiausi faktoriai didinantys kainas.

Visi šie keturi faktoriai įtakoja apkrovos faktorių. Oro linijos nori užpildyti savo lėktuvus ir didinti pelną, o tai jie daro skaičiuojant apkrovos faktorių. Iš esmės tai yra lėktuvo užpildymo procentas. Norima, kad šis skaičius būtų kuo didesnis.

Oro linijos yra linkusios keisti bilietų kainas taip, kad pilnai užpildytų lėktuvą bei gautų didžiausią pelną. Jeigu apkrovos faktorius ir paklausa yra nedideli, lėktuvų bilietai bus pradedami pardavinėti pigiau. Jeigu bus atvirkščiai, kaina kils.

Oro linijų pramonėje yra dvi rūšys keliautojų: verslo ir laisvalaikio. Verslo keleiviai yra lankstūs kainų atžvilgiu (moka darbdavys), bet ne laiko. Laisvalaikio keleiviai – atvirkščiai – nėra lankstūs kainų klausimu, bet yra gan lankstūs laiko atžvilgiu.

Oro linijos mėgina nustatyti tinkamą balansą tarp šių keleivių, kad galėtų pasipelnyti. Kodėl paleisti lėktuvą su pigiais bilietais, jeigu galima gauti keleivių, kurie mokėtų daugiau?

Oro linijų bendrovės žino, kad tam tikras žmonių skaičius nusipirks bilietus iš anksčiau, jeigu ras tinkamą kainą. Jos taip pat žino, kad reikia laikyti tam tikrą vietų skaičių verslo keleiviams, kurie lėktuvo bilietus perka paskutinę minutę, tuo pačiu mokėdami daugiau. Lėktuvo bilietų kainos šokinėja aukštyn ir žemyn, priklausomai nuo šių dviejų keleivių rūšių vietos lėktuve paklausos.

Kad maksimaliai padidintų savo pajamas, oro linijos sukūrė specialią kompiuterinę programą, kuri nuolat lygina bilietų pirkimo tendenciją su praėjusiais pardavimais. Jeigu lėktuvų bilietai yra perkami greičiau nei anksčiau, kainos kyla. Jeigu konkurentai didina kainas, greičiausiai kils ir jų kainos.

Kaip gauti pigius lėktuvų bilietus?

Nėra neįmanoma gauti pigių bilietų. Vienas svarbiausių triukų rasti pigius lėktuvų bilietus – lankstumas skrydžio atžvilgiu. Kaip jau minėjau, oro linijų bendrovės nuolat keičia kainas ir stengiasi subalansuoti verslo ir laisvalaikio keleivius. Jie daro viską, ką tik gali, kad išvengtų bilietų pardavimo už centus.

Dažniausiai lėktuvų bilietai yra išparduodami geriausiomis kainomis 30 dienų iki skrydžio. Bilietų pirkimas vėliau yra gan bloga idėja. Tuomet skrydžių bendrovės žino, kad Jūs esate jų rankose. Kai Jūsų išvykimo data nėra lanksti, jie žino, kad mokėsite tiek, kiek jie norės.

Oro linijos taip pat gan stipriai sumažina lėktuvo bilietų kainas, kai yra mažesnis judėjimas ir mažesnė paklausa, tarkim žiemos skrydžiai. Gudrybė yra tame, kad keleiviai privalo būti lankstūs skrydžio laikui.

Taigi, kol yra nemažai kitų būdų, kai sumažinti lėktuvo bilietų kainas, pagrindiniai būdai yra lankstumas skrydžio laikui ir skrydis, kai paklausa yra nedidelė. Tai reiškia, kad pigiausi lėktuvų bilietai yra skrendant antradienį, trečiadienį, ar ketvirtadienį, anksti ryte arba labai vėlai vakare.

Pigūs lėktuvų bilietai po truputį brangsta. Ir tai yra naujoji realybė. Jie tikriausiai jau niekada neatpigs taip stipriai, kaip anksčiau. Jie paprastai kainuos daugiau, ir dėl visiems suprantamų priežasčių. Juk kainos kyla visur: didėja kuro kainos, didėja ir mokesčiai vyriausybei, ir kitiems objektams. Tačiau bilietų kainų svyravimo suvokimas, gali padėti išvengti permokėjimo.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *