Ventspilis – nuostabus miestas Jūsų šeimos atostogoms

Kadangi Ventspilis yra Latvijos uostamiestis, įsikūręs prie Baltijos jūros, todėl čia verta apsilankyti ne tik siekiant labiau pažinti miestą, bet ir praleisti vasaros atostogas. Ventspilis išsiskiria iš kitų Latvijos miestų tuo, kad turi savo ventinių kalbą, himną ir net valiutą – ventus. Todėl miesto gyventojai yra draugiški, vieningi ir svetingi, visada mielai priimantys miesto svečius ir jais besirūpinantys. Ventspilis visuomet svetingai laukia Jūsų.

Kuo unikalus Ventspilis?

Sunku patikėti, tačiau Ventspilis unikalus dar ir tuo, kad čia nėra mokamų automobilių stovėjimo aikštelių. Neįtikėtina, ar ne? Šiais laikais tai tikra retenybė.

Artimesnei pažinčiai su miestu puikiai tinka net trisdešimties kilometrų ilgio dviračių takai, vingiuojantys nuo Nuotykių parko iki paplūdimio, nuo Ventos upės iki Būšniekų ežero.

Kelionė Mažuoju garvežiuku

Apsilankantys Piejūros buities muziejuje po atviru dangumi ir apžiūrintys senųjų Latvijos gyventojų buitį liudijančius eksponatus vėliau mielai sėda į Mažąjį garvežiuką ir leidžiasi į smagią kelionę. Mažuoju garvežys vadinamas todėl, kad pūškuoja siauraisiais bėgiais. Mažasis garvežiukas vėžina visus norinčius tiek trumpesne Lanksto linija, tiek ilgesne Kalno linija. Didžiulį įspūdį keliaujantiems garvežiuku palieka estakada bei specialus apgręžimo įrenginys, apgręžiantis garvežiuką važiuoti priešinga kryptimi.

Ventspilio turgaus aikštė

Aikštė gali drąsiai didžiuotis tuo, kad išsaugojo savo senąjį įvaizdį ir unikalų grindinį. Kadaise stovėjusios Rotušės vietoje šiandien išdidžiai skaičiuoja laiką karilionų varpų laikrodžio bokštas. Laikrodis skambina kas valandą, o du kartus per parą, t.y. pusvalandį po vidurdienio ir pusvalandį po vidurnakčio, galima išgirsti išskirtinę melodiją.

Dar vienas įdomus Ventspilio turgaus aikštės objektas – šulinys, kuris atlieka ir Saulės laikrodžio funkciją saulėtomis dienomis. Aikštėje taip pat esantis monetų automatas kiekvienam norinčiam nukaldina specialią ir unikalią monetą, primenančią viešnagę Ventspilyje.

Beje, Ventspilio turgaus aikštėje kaip anksčiau, taip ir šiandien, vyksta prekyba bei rengiami įvairūs miesto renginiai, šventės.

Ventspilio Uosto gatvės promenada

Šia promenada kasdien vaikštinėja daug vietinių gyventojų ir miesto svečių. Vieta unikali tuo, kad vienoje promenados pusėje čiurlena Ventos upė ir prasideda Ventspilio uosto prieigos, o kitoje matoma daug istorinių objektų, tokių kaip Livonijos ordino pilis, buvęs viešbutis „Royal“, įvairios skulptūros.

Kuržemės hercogo Jokūbo ekskursijų laivelis

Dar viena smagi pramoga, iš arčiau supažindinanti su Ventspiliu, yra beveik valandos kelionė laiveliu Ventos upės žiotimis ir uostu. Kelionė tęsiasi nuo apvažiuojamojo tilto iki Baltijos jūros vartų. Praplaukiant iš arčiau galima pamatyti vienintelį Latvijos pakeliamąjį tiltą. Tam, kad ekskursija laiveliu neprailgtų, keleiviams suteikiama galimybė klausytis ekskursijų vadovo pasakojimo įrašo net trimis kalbomis.

Vaikų miestelis Ventspilyje

Ventspilio Didžiojo prospekto pabaigoje gamtos apsuptyje ir net keturių hektarų plote įrengtos smagios pramogų vietos vaikams. Šiame Vaikų miestelyje yra daugiau nei keturiasdešimt pačių įvairiausių žaidimų įrenginių, kuriuos visus nori išbandyti kiekvienas čia užsukęs mažasis lankytojas. Kavinėje „Pepė“ gali prisėsti ir tėvai, atvedę papramogauti į miestelį vaikus. Gerą nuotaiką ir šypsenas taip pat čia dovanoja kiekvieno sekmadienio vidurdienį vykstantys nemokami renginiai vaikams ir jų tėveliams. Ši graži tradicija nenutrūksta visus metus.

Ventspilio kūrybos namai su Planetariumu ir Observatorija

Šiuose kūrybos namuose veikia daugiau nei šimtas skirtingų užsiėmimų grupių, kuriose savo laisvalaikį mielai leidžia vaikai ir jaunuoliai. Suaugusiems rengiamos viso gyvenimo mokymosi programos taip pat yra populiarios ir gausiai lankomos.

Ventspilio kūrybos namuose įrengtas vienintelis Latvijoje esantis skaitmeninis Planetariumas, turintis net aštuonių metrų skersmens kupolą. Daug dėmesio sulaukia Planetariume rodomos žvaigždžių programos ir unikalūs filmai, kuriuos vienu metu gali stebėti keturiasdešimt smalsuolių.

Čia pat veikiančios Observatorijos teleskopas suteikia galimybę žvilgtelėti į planetas, jų palydovus ir net Saulę. Ventspilio Observatorija ir Planetariumas labiausiai skirti moksleivių švietimui, tačiau visada laukia ir visų kitų, norinčių čia apsilankyti.

Dar nesate buvę Ventspilyje?

Rimtai apsvarstykite galimybę aplankyti šį nuostabų Latvijos miestą jau šių metų atostogų metu! Neturite kur apsistoti? Ne bėda. Jūsų paslaugoms moderniai įrengtų butų ir apartamentų nuoma Ventspilyje.

Related Posts

One thought on “Ventspilis – nuostabus miestas Jūsų šeimos atostogoms

  1. lABA DIENA,NORĖTUME SUŽINOTI DEL EKSKURSIJOS PO MIESTA. APIE KAINAS IR PAN.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *