Mitai ir realybė apie padangos amžių

padangosJau keli metai netyla diskusijos, koks turi būti padangos amžius, kad ji sėkmingai atliktų savo funkcijas ir nekeltų grėsmės. Vieni teigia, kad padangos amžius neturi tokios jau didelės reikšmės, jei ji gana gerai išlaikyta, kiti primygtinai siūlo padangas reguliariai keisti. O kaip yra iš tikrųjų?

  • 10 metų senumo padangos nebetinkamos eksploatacijai. Tiesa! Natūralu, kad žinomi padangų gamintojai siūlo rinktis kuo naujesnes padangas. Visgi, visos didelės ir gerai žinomos kompanijos vieningai sutaria, kad padangas, kurioms yra 10 ir daugiau nei 10 metų būtina keisti naujesnėmis. Tokia pat taisyklė galioja ir atsarginei padangai, kuri galbūt niekada nebuvo panaudota. Laikui bėgant guma sensta, pradeda trūkinėti ir aižėti, todėl tokia padanga nebetinka eksploatacijai. Sužinoti padangos amžių nėra sudėtinga: ant padangos šono rasite skaičių kombinaciją, kuri turi prasidėti raidėmis DOT. Paskutiniai keturi skaičiai reiškia padangos pagaminimo savaitę, o paskutiniai du – pagaminimo metus, pavyzdžiui, 2701 reiškia, kad padanga pagaminta 2001 metų dvidešimt septintą savaitę.
  • Laikymo sąlygos neturi įtakos padangos kokybei. Netiesa! Padangos turi būti laikomos vadovaujantis šiais reikalavimais:
    • Padangos negali būti veikiamos atmosferos, paprasčiau tariant, padangos negali gulėti lauke, saulės atokaitoje ir pan. Taigi, jei atvykote pirkti padangų ir matote, kad jos guli lauke, o taip dažnai būna turguje, geriau važiuokite jų ieškoti kitur.
    • Padangos negali būti laikomos pastatytos vertikaliai, jas rekomenduojama gražiai suguldyti viena ant kitos, kad nesideformuotų padangos forma. Tiesa, ši taisyklė negalioja, jei padangos yra laikomos su ratų diskais.
  • Naujos padangos – geriausias pasirinkimas. Ne visai tiesa. Viskas priklauso nuo padangos gamintojo. Pavyzdžiui, šiuo metu kinai padangų gamybai naudoja tokias technologijas, kurias europiečiai naudojo prieš gerus 20 metų, todėl nieko nuostabaus, kad testų, kuriais yra išbandomos Kinijoje pagamintos padangos, rezultatai yra pasibaisėtini. Taigi, kartais geriau rinktis naudotas žinomo gamintojo, tinkamai laikytas

Taigi, padangų amžiaus apribojimai tikrai nėra laužti iš piršto. Visgi, jei nesate tikri dėl savo automobilio padangų būklės, paprašykite specialistų, kad jie apžiūrėtų jūsų padangas ir įvertintų ar galite jas toliau eksploatuoti ar pats laikas įsigyti naujas.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *