Raudonasis vynas – gėrimas, naudingas Jūsų organizmui

vynasVisame pasaulyje vertinamas raudonasis vynas žavi ne tik subtiliu aromatu ir išraiškingu skoniu, bet ir gydomosiomis savo savybėmis. Iš tiesų apie vyno naudą kalbama nuo seniausių laikų. Ilgą laiką vynui buvo priskiriamos dieviškos ir magiškos galios, vėliau apie vyno privalumus ėmė kalbėti ir medicinos srities žinovai. Šiais laikais vyno nauda nebekelia abejonių, tiesa, negalima pamiršti – itin stiprus polinkis vynui gali sukelti daugiau žalos negu naudos, todėl šiuo gėrimu mėgaukitės atsakingai.

Raudonojo vyno nauda

Europos mokslininkai tvirtina, kad reguliarus (ir saikingas!) raudonojo vyno vartojimas turi daug teigiamų savybių. Žodis „saikingas“ siejamas su 20–30 g gėrimo kiekiu per dieną. Vienas svarbiausių vyno privalumų yra sumažėjusi kraujagyslių ligų rizika. Be to, raudonasis vynas kraujagysles apsaugo nuo pavojingo kalkėjimo. Reguliarus vyno vartojimas padeda sureguliuoti kraujospūdį ir mažina inkstų akmenų susidarymo riziką. Naujausi tyrimai tvirtina, kad saikingas raudonojo vyno vartojimas mažina Alzheimerio ligos tikimybę ir padeda kraujui krešėti. Be to, šis gėrimas naudingas rūkaliams, kadangi mažina žalingą cigarečių poveikį.

Istoriniai šaltiniai

Prisimenant vyno istoriją, šiam gėrimui priskiriami ne tik sveikatingumo, bet ir švarumo sinonimai. Iš tiesų ilgą laiką vynas buvo laikomas vienų higieniškiausių gėrimų, savo saugumu pranokstantis net vandenį. Alkoholis ir vyne esančios rūgštys žudo įvairias bakterijas ir ligų sukėlėjus, todėl ilgą laiką žaizdos buvo skalaujamos vynu, siekiant apsaugoti asmenį nuo užsikrėtimo. Apie gydomąsias vyno galias kalbėjo dar antikinės Graikijos gydytojas Hipokratas, vynu gydydavęs įvairaus pobūdžio sužeidimus.

Informacija, kelianti diskusijas

Ypatingai aukšti vyno pardavimo rodikliai siejami su 1991-aisiais metais, kuomet vienas Prancūzijos gydytojas pastebėjo, kad šiame krašte gyvenantys žmonės valgo gana daug, be to, gana dažnai ir riebiai, tačiau nepatiria širdies priepuolių. Šiam paradoksui buvo priskirtas visiškai realus paaiškinimas, kad nuo sunkių širdies ligų apsaugo reguliarus raudonojo vyno vartojimas. Po minėtosios informacijos paskelbimo raudonojo vyno pardavimas išaugo daugiau nei 30 proc. Tiesa, dėl politinių sumetimų, internetinėje erdvėje esantys gydytojo stebėjimai buvo greitai pašalinti.

Raudonojo vyno pasirinkimas

Jei nusprendėte pasimėgauti raudonojo vyno taurele, skubame jus pradžiuginti – šio gėrimo pasirinkimas toks platus, kad visus lūkesčius atitinkantį vyną išsirinks net ir išrankiausias gurmanas. Garsiausios ir visame pasaulyje vertinamos raudonojo vyno rūšys yra Merlot, Cabernet Sauvignon, Pinot Noir, Shiraz ir Sangiovese. Tiesa, minėtaisiais gėrimais apsiriboti nereikėtų – itin patrauklios vynų kainos leidžia išbandyti įvairių rūšių ir skirtingų kraštų gėrimus.

 

 

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *