Sužadėtuvių žiedų istorija siekia kelis tūkstančius metų, tačiau nepaisant laiko išbandymų, amžinosios meilės simbolis savo vertės neprarado. Visoje Europoje sužadėtuvių žiedas suvokiamas kaip svarbiausias piršlybų akcentas, sujungiantis dviejų žmonių likimus. Tiesa, negalima pamiršti, kad juvelyrinis dirbinys visų pirma yra papuošalas, veikiamas naujausių mados tendencijų ir originalių dizainerių sprendimų.
Sužadėtuvių žiedai gali būti gaminami iš įvairaus metalo, tačiau populiariausias pasirinkimas – auksas, sidabras ir platina. Žiedas parenkamas įvertinus individualius merginos poreikius ir grožio pajautą. Puošnumą ir išskirtinumą mėgstančioms merginoms rekomenduojami prabangūs sužadėtuvių žiedai, puošiami briliantas ar kitais brangakmeniais. Šie gali būti išdėstyti per visą žiedo plotį arba turėti vos vieną akutę. Nors vis dar vertinami dideli brangakmeniai, dizaineriai didesnį palankumą skiria mažoms akutėms, vertinamoms ne tik dėl subtilios estetikos, bet ir dėl praktiškumo standartų – žiedai su didesniais papuošimais trukdo kasdienei veiklai, veliasi į plaukus ir gali sugadinti drabužius. Be to, tokį žiedą kur kas lengviau sugadinti, o elgiantis neatsakingai – ir pamesti.
Ieškodami sužadėtuvių žiedo, pagalvokite apie jo formą. Dažniausias sprendimas – tradicinės formos, apvalus sužadėtuvių žiedas, neturintis jokių išlinkimų. Naujausi dizainerių darbai pristato lenktų formų dirbinius ir žiedus, kurių priekinė dalis kuriama kaspinėlio, mazgelio ar susikertančių linijų pagrindu. Tiesa, minėtojo dizaino dirbiniai rekomenduojami jaunoms merginoms, todėl įvertinkite ilgalaikę žiedo nešiojimo perspektyvą – jei mergina šį žiedą nešios visą gyvenimą, pirmenybę skirkite tradicinių formų papuošalams.
Vertinantiems išskirtinumą rekomenduojami spalvotojo aukso sužadėtuvių žiedai. Minėtieji gaminiai gali būti sukurti iš rausvojo, žaliojo, žydrojo ar net juodojo aukso. Moderniausias sprendimas – šviečiantys žiedai, kuriuos sukūrė inžinierius Benas Kokesas. Savo sužadėtinei jis padovanojo žiedą, papuoštą LED lemputėmis, kurios užsidega, kai sužadėtinis yra netoliese. Lemputes reguliuoja specialus elektromagnetinis siųstuvas, nešiojamas ant rankos, savo forma primenantis apyrankę.
Mados tendencijos keičia ne tik žiedų dizainą, bet ir jų nešiojimo įpročius. Pavyzdžiui, ilgą laiką sužadėtuvių žiedas buvo suvokiamas kaip išskirtinis būsimos nuotakos atributas, tačiau šiandien minėtaisiais dirbiniais puošiasi ir vyrai. Tokios tradicijos įsigalėjusios ir daugelyje kitų valstybių. Itin daug klausimų kelia ir rankos, ant kurios mūvimas sužadėtuvių žiedas, parinkimas. Įprastai Lietuvoje žiedas maunamas ant dešinės rankos bevardžio piršto, tačiau vis dažniau pirmenybė teikiama kairiajai rankai. Dešinės rankos puošimas siejamas su Rytų Europa, kairės – su vakarine Europos dalimi. Specialistai primena, kad skirtingų plaštakų pirštai skiriasi savo storiu, todėl žiedo parinkimas turi būti paremtas minėtuoju aspektu.
Įtariu šios tendecijos, žiedų mados per šiek tiek daugiau nei metus neturėjo labai smarkiai pasikeisti. Ar pasikeitė?