Ant sofos Kas guli ant sofos ? Kažkas pasakys – vyrai. Moteris įsitikinusi – tinginystė. Vyras pasiteisins – tai nuovargis. Ir visi bus neteisūs. Kas gi iš tiesų guli ant sofos?

Nepasitikėjimas savimi

Iš karto pasakysim, kas guli ant sofos – tai banaliausias nepasitikėjimas savimi. Ne nuovargis, kaip kad tvirtina vyrai. Norint atpalaiduoti raumenis, pakanka 10 min pasėdėti arba atsipalaidavis pagulėti. Atgauti jėgas po pačios sunkiausios dienos pakanka vienos valandos.

Moterys taip pat klysta. Vyrų trauka prie sofos gimsta ne iš tinginystės. Tiesą sakant, tinginystės geną  mokslininkai jau atrado.  Tik jis veikia niekingai mažą žmonių grupę. Šiuo menkučiu procentu negalima paaiškinti polinkio įsitaisyti įsitaisyti ant sofos.

O štai savimi pasitikintis žmogus ant sofos neguli. Jam viskas įdomu, jis visko imasi, nes yra tikras, kad su viskuo gyvenime susidoros. Kitas dalykas – nepasitikėjimas savimi, savo jėgomis, savo gebėjimais. Būtent jis traukia prie sofos. Psichologinė nuostata  “negaliu, nemoku ir nežinau”  diktuoja savo žaidimo taisykles – nedaryk. O nieko neveikti – patogiausia ant sofos.

Šį įprotį reikia kaip nors įveikti. Gyvenimas praleistas ant sofos, nuobodus ir monotoniškas. Juk tada ne tu pats patiri nuostabius gyvenimo momentus, o tik slapčia stebi svetimus gyvenimus televizoriaus ekrane.  Bet ir tai dar būtų pusė bėdos. Pasitraukimas iš aktyvaus gyvenimo keičia mūsų psichologiją – ir toli gražu ne į geresnę pusę. Žmogus po truputį degraduoja

Kelias į pokyčius

Pradėti iš esmės keisti reikėtų  esmę ir kūno padėtį vertėtų nuo atvirumo – reikia sąžiningai pačiam sau prisipažinti, kad gyvenate nuobodžiai, ir dar pridurti: “Aš daugiau taip nenoriu ..”

Antras žingsnis išsiskyrimo su sofa keliu – įtikinti save, kad ne šventieji puodus lipdo, ir aš sugebėsiu visko išmokti. Trečias žingsnis – pakeisti dienotvarkę. Nepasitikėjimas savimi labai mėgsta kartą ir visiems laikams įvesti tvarką: pabudau, pavalgiau, nuėjau į darbą, grįžau – atsiguliau ant sofos.

Savimi nepasitikintiems žmonėms pakeisti dienotvarkę labai baisu – o jeigu kas nors nutiks ? Ne, geriau gyventi įprastai. Būtent šią retina ir reikia suardyti. Nuo ko pradėti ? Nuo paties paprasčiausio. Pavyzdžiui, nueiti į parduotuvę ir pačiam išmokti išsirinkti produktų. Šeima valgo jogurtą? Puiku. Dabar išsiaiškinkime, kokie jogurtai naudingiausi. Informacijos trūkumu juk negalime skųstis. Paskaitėte, išsiaiškinote, nusipirkote. Pats. Kokių norisi, o ne kokių liepė. Beje, gali išaiškėti, kad žmona pirko ne pačius naudingiausius jogurtus.

Taip žingsnis po žingsnio galima įgyti ir pasitikėjimo savimi, ir naują gyvenimą susikurti, o svarbiausia – save pakeisti. Telieka pasakyti – sudie, mylimoji sofa, aš visus šonus ant tavęs nugulėjau.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *