Vairavimo kursai Vilniuje ir ekonomiškas vairavimas

vairavimo kursai VilniujeEkonomiškas vairavimas suvokiamas kaip taupus ir saugus vairavimo būdas, kuriuo privalu naudotis visiems Lietuvos Respublikos vairuotojams. Nors minėtasis vairavimo tipas daugeliui lietuvių atrodo nesvarbus ir nenaudingas, atlikti tyrimai patvirtino – važiuodami ekonomiškai tausojame ne tik aplinką, bet ir savo automobilį, be to, rūpinamės savo ir kitų eismo dalyvių saugumu. Šiandien vairavimo kursai Vilniuje organizuojami, remiantis Europoje galiojančiais ekonomiško vairavimo principais. Minėtieji įgūdžiai reikalingi ir laikant praktinio vairavimo egzaminą.

Kam reikalingas ekonomiškas vairavimas?

Ekonomiško vairavimo principai buvo pradėti formuoti Skandinavijos šalyse. Vairuojant ekonomiškai, tausojamas automobilis, mažinamas sueikvotų degalų kiekis, išvengiama eismo įvykių ir tausojama aplinka. Lietuvoje ekonominis vairavimas nėra kasdienis reiškinys, tačiau atlikti tyrimai rodo, kad minėtuoju sprendimu naudojasi vis didesnės vairuotojų gretos. Deja, daugelis vairuotojų vis dar įsitikinę, kad degalų taupymas yra susijęs tik su ekonomišku varikliu, pamiršdami, kokį svarbų vaidmenį šiame procese atlieka ir vairavimo stilius. Skandinavijoje ir daugelyje kitų šalių būsimi vairuotojai privalo išklausyti ekonomiško vairavimo kursą, Lietuvoje ekonomiškas vairavimas dėstomas vairavimo mokyklose – vairavimo kursai Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose organizuojami taip, kad būsimi vairuotojai lavintų tinkamus vairavimo įgūdžius. Deja, ilgą vairavimo stažą turintys vairuotojai šių įgūdžių turi mokytis savarankiškai, t. y. jie sąmoningai turi siekti atsikratyti žalingų ir finansiškai nenaudingų vairavimo įpročių.

Ekonomiško vairavimo patarimai

Jei norite vairuoti ekonomiškai ir taupyti degalų sąnaudas, svarbiausia, ką turite padaryti – išlikti dėmesingi. Siekdami sumažinti staigaus stabdymo tikimybę, turite prognozuoti kitų eismo dalyvių veiksmus ir pastebėti šviesoforų signalus. Nepamirškite – daugiausiai degalų automobilis suvartoja įsibėgėdamas, tai reiškia, kad kuo rečiau naudosite stabdį, tuo mažiau automobilis bus priverstas įsibėgėti ir tuo daugiau degalų sutaupysite. Jei planuojate tolimesnę kelionę, kurios metu turėsite aplankyti daugiau vietų, pradėkite nuo tolimiausio taško – taip variklis kur kas greičiau pasieks optimaliausią darbinę temperatūrą.

Vairavimo kursai Vilniuje primena, kad ekonomiškas vairavimas neatsiejamas nuo tinkamos oro slėgio padangose kontrolės. Tai ypač svarbu mūsų šalies oro sąlygomis, kadangi Lietuvoje temperatūrų svyravimai būna staigūs ir dideli. Jei oro slėgis yra tinkamas, transporto priemonė kur kas lengviau rieda, be to, jei automobilio padangos yra pripūstos pernelyg stipriai, tokia transporto priemonė prasčiau valdoma. Standartiškai vienos padangos oro slėgis turėtų siekti nuo 2 iki 2,4 baro, tačiau būtina laikytis specifinių automobilių rekomendacijų. Automobilio riedėjimą palengvina ir degalų suvartojimo sąnaudas sumažina tinkamai parinkti ratų guoliai bei ratlankiai.

 

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *