Populiarėja kapo dengimas granito plokštėmis: kada verta rinktis?

Kapavietė yra žmogaus amžinojo poilsio vieta, todėl norime, kad ji visuomet būtų tvarkinga ir prižiūrėta. Todėl labai svarbu ne tik kaip kapavietė įrengiama, bet ir kaip dažnai atnaujinama. Nuo to priklauso jos tarnavimo laikas. Pastaruoju metu vienas populiariausių kapaviečių dengimo sprendimų yra kapo dengimas granito plokštėmis. Jomis galima dengti tiek naujus, tiek senus kapus.

Kada granitas – geras sprendimas?

Granitas yra ilgaamžis akmuo, kuris tarnauja daug metų nekeisdamas savo spalvos. Taip pat jis yra labai stiprus mechaniniams pažeidimams. Todėl pirmiausia granito plokštės tiks tiems, kurie ieško kokybiško ir ilgaamžiu kapavietės dengimo sprendimo.

Taip pat labai dažnai plokštės pasirenkamos tam, kad būtų sukurtas vientisas ir subtilus kapavietės dizainas. Šiandien atsisakoma didelių ir masyvių paminklų, siekiama, kad kapavietė atrodytų subtiliai ir kukliai. O taip pat kapo dengimas granito plokštėmis populiarus tuomet, kai kapavietę nėra kam dažnai prižiūrėti. Pavyzdžiui, kai giminaičiai gyvena užsienyje arba kitame mieste ir negali dažnai atvykti tvarkyti kapų.

Kaip rasti patikimą paslaugų teikėją?

Su granito plokštėmis šiandien dirba nemažai įmonių. Nors granitas į Lietuvą dažniausia atgabenamas iš užsienio, pas mus jis yra apdirbamas ir paruošiamas naudojimui. Todėl jeigu norite, kad kapavietės dengimas granito plokštėmis būtų profesionalus ir kokybiškas, visuomet rinkitės patikimus meistrus. Geriausia, jeigu pasirinkti profesionalai turi patirties kurdami įvairius projektus. Pavyzdžiui, kai reikia atkurti seną, nestandartinio dydžio kapavietę. Taip pat nepamirškite pasidomėti, ar buvę klientai yra patenkinti paslaugomis ir ar jos teikiamos oficialiai. Tai leis būti tikriems, kad renkatės patikimus specialistus.

Kaip atliekamas kapo dengimas granito plokštėmis?

Kapo dengimas granito plokštėmis gali būti atliekamas tiek ant naujų, tiek ant senų kapų. Kiekvieną kartą darbai prasideda nuo kapavietės apžiūros. Pasirinkus meistrus, jie turėtų atvykti į vietą ir įvertinti, ar kapavietei gali būti pritaikomos granito plokštės. Apžiūros metu taip pat vertinama, ar reikalingi papildomi paruošiamieji darbai.

Pavyzdžiui, jeigu kapavietės restauruojama ir planuojama plokštę dėti ant jau įrengtos kapavietės, labai svarbu įvertinti, kokia yra esamų kapavietės pamatų būklė ir ar jie išvis yra. Granito plokštė yra sunki, todėl pamatas turi būti patikimas ir tvarkingas. Pastebėjus, kad pamatas įtrūkęs, nubyrėjęs arba nelygus, gali būti reikalingas senus pamatus griauti ir išbetonuoti naujus.  Kai paruošiamieji darbai atlikti, galima montuoti pačią granito plokštę. Galite rinktis įvairias komplektacijas. Pavyzdžiui, kapavietė gali būti dengiama viena vientisa plokšte, o gali būti kuriamas ornamentas, sujungus kelias skirtingas plokštes.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *