Baldai iš medžio masyvo – ar verta?

Baldai

Medžio masyvas – tai ekologiška ir kokybiška medžiaga, puikiai tinkanti gaminti baldams, kuriuos planuojama eksploatuoti ilgai. Medžio masyvo baldai gaminami iš kruopščiai atrinktos aukščiausios kokybės medienos.

Būtent todėl medinių baldų kaina yra aukšta ir prieinama ne kiekvienam. Šių baldų brangumas nėra jų trūkumas, o, priešingai, didžiulis privalumas. Mediniai baldai apie jų savininką pasako daug – veikiausiai tai aukšto visuomenės statuso ir turintis gerą skonį žmogus. Ne veltui medžio masyvo baldai tapo privalomu liukso klasės butų ir namų interjero atributu.

Štai keli patarimai ir rekomendacijos, kaip išsirinkti medžio masyvo baldus kiekvienam namo kambariui, o taip pat ir lauko baldus sodui.

Mediniai vaikų kambario baldai

Bet kuris baldininkas, paklaustas patvirtintų, kad vaikiški baldai pirmiausia turi būti saugūs tiek konstrukciniu požiūriu, tiek ir ekologiškos medžiagos atžvilgiu. Todėl tikrai nesuklysite pasirinkę patikimų gamintojų medinius baldus savo vaikų kambariui.

Dėl medinių baldų masyvumo nereikėtų nerimauti. Tai tvirti baldai, kurie jūsų vaikui nesukels jokios grėsmės – net ir labai stengdamasis jis vargu ar įstengs nuversti medžio masyvo spintą. Laikui bėgant mediniai baldai atrodo nė kiek ne prasčiau nei ką tik pagaminti ir tinka bet kokiame interjere.

Medžio masyvo baldai svetainėje

Kiekvienų namų svetainė būtinai turi būti apstatyta pačiais gražiausiais baldais. Todėl medžio masyvo baldų, skirtų svetainėms, asortimentas turbūt yra pats didžiausias. Renkantis svetainės baldus galite sau leisti žiūrėti ne tik į baldų išorę, bet ir į medžio rūšį, iš kurios baldai pagaminti.

Jei norisi išraiškingos tekstūros, atkreipkite dėmesį į baldus iš pušies. Jei reikalingas maksimalus tvirtumas, rinkitės gaminius iš ąžuolo ar buko, nes šios medienos nereaguoja į temperatūrų svyravimus ir drėgmę.

Ir vonioje mediniai baldai?

Taip taip, ir tai ne spausdinimo klaida. Medžio masyvo baldai vonios kambaryje – šiandien tai realu. Ir klysta tie, kurie puikią medieną iškeičia į plastiką ar į medžio drožlių plokštes. Iš tiesų, tereikia įsigyti medieną, apdorotą (tiksliau, kone išmirkytą) specialia medžiaga, neleidžiančia veistis pelėsiams ir daugintis mikrobams ant paviršiaus. Ir galite pamiršti jaudulį dėl agresyvių medinių baldų eksploatacijos sąlygų vonios kambaryje. Beje, tokių baldų kainos yra pakankamai prieinamos, jei rinksitės vietos gamintojų vonios baldus.

Medžio masyvo baldai miegamajame

Pušies masyvo baldai papuoš kiekvieną miegamąjį kambarį. Kambarys įgaus daugiau spalvų, o didelių išlaidų tikrai nepatirsite pasirinkę šią medieną. Bet jei norite prabangos – be abejonės didžiausią dėmesį atkreipkite į ąžuolo masyvo baldus. Tiesa, ąžuoliniai baldai labiau tiktų erdviems kambariams, nes interjerui jie suteikia masyvumo.

O kalbant apie atspalvius, galite rinktis nuo šviesių iki sodriai tamsių baldų iš ąžuolo masyvo. Tik šie baldai jau atsieis nepigiai, bet ir išvaizda jų bus daugiau nei solidi. O jei vis dar sunku apsispręsti, “aukso viduriukas“ kainos ir kokybės atžvilgiu tarp ąžuolinių ir pušinių baldų yra buko masyvo baldai.

O kokius baldus rinktis sodui?

Medžio masyvo baldai sodui – tai pats geriausias pasirinkimas vertinantiems kokybiškus ir ilgaamžius baldus. Sodo baldams tinkamiausias yra ąžuolo masyvas, kuris turi būti tinkamai apdorotas. Specialus apdorojimas apsaugo baldus nuo drėgmės, išsipūtimo ir išdžiuvimo.

Kad ąžuolo masyvo sodo baldai tarnautų ilgiau, jie apdorojami antiseptikais. Specialaus apsauginio lako sluoksnis apsaugo baldus nuo tiesioginių saulės spindulių poveikio.

Medienos rūšys

Renkantis medienos rūšį, būtina atkreipti dėmesį į jos kietumą. Šiuo metu baldų gamyboje naudojama daugiau nei 40 medžių rūšių. Minkšta mediena laikoma eglės, pušies, topolio, kedro ir pan. Tokia mediena tinka baldams ir kitiems gaminiams, kurie nebus veikiami didelio svorio ir nebus dažnai naudojami.

Tvirtesnė mediena už išvardintas aukščiau yra beržo, ąžuolo, uosio, šermukšnio, graikiško riešuto. Pati tvirčiausia mediena yra baltosios akacijos, buksmedžio, kukmedžio. Iš šių medienų gaminami baldai vaikams, spintos, lovų korpusai.

Kiekviena medienos rūšis išsiskiria savitais bruožais tiek baldus gaminant, tiek ir juos eksploatuojant. Pavyzdžiui, iš pušies masyvo dažniausiai gaminamos nedidelės spintos, sofų ir kėdžių karkasai. Pušies masyvo baldai yra pakankamai atsparūs smūgiams, todėl pušis pakankamai dažnai naudojama baldų aksesuarų gamyboje.

Buko masyvas naudojamas gaminti šviesius baldus. Dažnai bukas naudojamas lenktų baldų gamyboje, nes ši mediena išsiskiria dideliu lankstumu ir tvirtumu. Todėl buko masyvas puikiai tinka gaminti “retro“ stiliaus baldus. Dėl visų šių savybių buko mediena verta būti naudojama vietoj ąžuolo masyvo.

Ąžuolo masyvas yra labai tvirta mediena. Šio medžio mediena laikoma labai vertinga, todėl ir ąžuolo gaminių kaina yra pakankamai aukšta. Ąžuolo mediena gali būti skirtingų atspalvių: nuo geltonai rudo iki baltai geltono. Natūralaus atspalvio ąžuolas retai sutinkamas. Dažniausiai ši mediena pakeičia spalvą dėl skirtingų apdorojimo būdų.

Uosio masyvas taip pat yra pakankamai tvirtas, lyginant jį su ąžuolo masyvu. Uosio mediena pasižymi išskirtiniu elastingumu ir lankstumu. Iš uosio dažniausiai gaminami lenkti ir raižyti baldai.

Pakankamai populiarus yra ir beržo masyvas, kuris pasižymi tvirtumu ir atsparumu smūgiams. Pagal tvirtumą beržo masyvas panašus į ąžuolą, tačiau yra ne toks ilgaamžis. Beržo masyvo mediena išsiskiria gražiomis ir lygiomis rievėmis.

Na, ar jau apsisprendėte, kokius baldus rinksitės savo naujai suremontuotai svetainei?

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *