Kaip įsirengti stilingą terasą

Jei prie namo turite bet nedidelį plotelį laisvos vietos, tai puiki galimybė įsirengti terasą. Terasa tai tarsi namo pratesimas. Būnate tarsi lauke, bet tuo pačiu ir viduje. Dažniausiai terasoje žmonės prisėda atsipūsti, papietauti. Terasa- tai poilsio vieta. Terasų statyba nėra lengvas procesas, reikalinga išmanyti kaip turi būti konstruojamas pagrindas, stogelis. Todėl šį darbą geriau patikėkite profesionalams. Kuomet terasa jau bus pastatyta, galėsite pasirūpinti jos jaukiu įrengimu, stilingomis detalėmis, apželdinimu ir viskuo kitu.

Terasų dekoravimo ypatumai

Terasos klasifikuojamos į atviras, uždaras, atremtas į gyvenamą namą,  dalinai uždengtas. Dažnai terasa taip susilieja su namu ir atrodo esanti jo dalis. Terasos įrengimo bei dekoravimo darbų atspirties tašku dažniausiai tampa supančios aplinkos vientisumas. Atsižvelgus į architektūrinę pastato fasado formą, galima akcentuoti ir atkartoti tam tikras jos dalis. Pastatai, kurie yra lygių formų, aiškios geometrijos turėtų būti puošiami lygiomis linijomis. Pavyzdžiui gėlės terasoje turėtų būti išdėstytos viena linija. Jei namas yra įvairių formų, netaisyklingų formų, tuomet ir augalų išdėstymas gali būti nesimetriškas. Jei jau prakalbome apie augmeniją, tai augalus, kurie auga namuose vasaros metu galite išnešti į terasą. Jie ne tik papuoš terasą, bet šiltu vasaros metu gerokai ūgtels. Jei norite apželdinti terasą naujais augalais, tai juos galite sodinti ne tik tradiciniuose vazonuose, bet ir įvairiuose spalvotuose induose, moliniuose ąsočiuose. Taip sukursite savitą ir išskirtinį stilių.

Kokia gi terasa be baldų. Terasoje gali būti kelių rūšių baldai- tai masyvus, pritvirtinti arba kompaktiški, sulankstomi. Kurį variantą reiktų pasirinkti čia priklauso nuo keleto aspektų. Jei jūsų terasa didelė plati, tuomet ir baldai turėtų būti masyvūs. Nes jei didelėje terasoje pastatysite mažus baldus, jie atrodys dar mažesni. Taip pat jei mažoje terasoje sustatysite didelius baldus, gali nebūti vietos kur praeiti. Kuomet bus nepatogu judėti, terasa nesuteiks tokios atsipalaidavimo nuotaikos. Didelę terasą taip pat galima pagyvinti pertvaromis, galima erdvę padalyti į mažesne erdves. Pertvaros gali būti ir želdiniai ir plona sienelė dekoruota augančiomis vijoklinėmis gėlėmis. Čia duokite erdvės jūsų fantazijai.

Related Posts

One thought on “Kaip įsirengti stilingą terasą

  1. Vijokliniais augalais apsuptos lauko terasos atrodo man visada atrodė labai gražiai, bet pati kažkaip vis dar vengiu savo lauko terasą papuošti vijokliu… manau per daug reikalaus priežiūros. Ar tiesa?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *