Kodėl verta įsirengti saulės elektrinę?

 Saulės elektrinių, dar kitaip vadinamų saulės jėgainių, įsirengimas Lietuvoje – vis dar egzotika. Nors kasmet didėjanti sąskaita už elektrą, skatina vis didesnį žmonių susidomėjimą saulės jėgainėmis, tačiau praktiškai naudojančių saulės elektrines dar nėra daug.

Daugelis žmonių galvoja, jog tokias elektrines įsirenti yra sudėtinga ir brangu. Taip pat gąsdina nežinomybė, nežinojimas nuo ko pradėti. Taigi, ką reikėtų žinoti apie saulės jėgaines, kad sprendimas jas įsirengti neatrodytų toks sudėtingas ir sunkiai pasiekiamas?

 Visų pirma, reikėtų įvertinti ar tikrai jūsų namas tinkamas saulės elektrinės montavimui. Reiktų patikrinti stogo būklę, ar tinkama stogo orientacija, ar ant stogo patenka tiesioginiai saulės spinduliai. Įsitikinus, jog stogas tinkamas, reikėtų pasirinkti rangovą. Įmonių, siūlančių saulės jėgainių įrengimo paslaugas, išties daug. Labai svarbu pasirinkti patikimą, ilgametę patirtį turinčią, garantijas suteikiančią įmonę. Tinkamas rangovas ne tik pasirūpins kokybišku saulės elektrinės įrengimu, jis padės gauti paramą iš Aplinkos projektų valdymo agentūros.

 Taip pat būtina sužinoti, kokiomis sąlygomis elektros jėgainė bus prijungta prie skirstomųjų tinklų. Šią sąlygą, saulės jėgainę nusprendę įsirengti žmonės, dažnai praleidžia. Tačiau neatlikus šio darbo, galima susidurti su rimtomis problemomis. Gali būti rezervuota visa elektros linijos galia ir jūs negausite leidimo statyti tokią jėgainę, kokią buvote suplanavę.

 Žvelgiant į tolimą perspektyvą, saulės elektrinės padės finansiškai sutaupyti ir jaustis stabiliau. Elektros kainos yra neprognozuojamos, o saulės jėgainės suteiks galimybę naudotis iš saulės pagaminta energija. Dar vienas svarbus privalumas – saulės jėgainės užima nedaug papildomos vietos, joms nereikia didelės priežiūros. Vėjo elektrinės atlieka tą pačią paskirtį, tačiau jos yra didelės, užima daug vietos, negali būti paprastai įrengtos gyvenamųjų namų kvartaluose. Pagrindinis pliusas – saulės jėgainė draugiška gamtai. Įsirengę tokią jėgainę, tiesiogiai prisidėsite prie gamtos išsaugojimo. Ant stogo įrengta elektros jėgainė, ekologiškai gamins energiją iš saulės. Naudojant įprastą elektros energiją didiname iškastinio kuro naudojimą ir prisidedame prie anglies dioksido išskyrimo į  atmosferą.

 Jeigu turite galimybę įsirengti saulės jėgainę, dvejoti neverta. Nors įsirengimo procesas gali šiek tiek užtrukti, rezultatai bus ilgalaikiai ir džiuginantys.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *