Santechnika vonios kambaryje: dušas ar vonia?

santechnikaVonios kambarys – išskirtinai daug mūsų dėmesio reikalaujanti gyvenamoji erdvė, kelianti itin aukštus estetikos ir kokybės reikalavimus. Ekspertai sutinka, kad įrengdami namus, bene didžiausias išlaidas numatome vonios kambariui. Visų pirma, didelių investicijų reikalauja kokybiška santechnika ir profesionalūs jos įrengimo darbai, antra – siekdami suteikti šiai erdvei kuo daugiau komforto, investuojame į vonios kambario įrangą. Turbūt daugiausiai klausimų kelia vonios ir dušo pasirinkimas. Gerai, jei galime džiaugtis itin erdviu vonios kambariu, kuriame puikiai dera tiek dušas, tiek daili vonia, tačiau, ką daryti tuo atveju, jei galime rinktis tik vieną jų?

Ką lemia plotas?

Nuo seniausių laikų buvo įprasta gyvenamosios erdvės plotą didinti, mažinant vonios kambario apimtis. Senos statybos daugiabučiuose vonios kambarys užimdavo vos 3 kvadratinius metrus. Šiandien voniai skiriama kur kas daugiau dėmesio. Be to, šios patalpos dydį lemia ir kur labiau ištobulinta santechnika – vonioje stovi skalbimo mašinos, džiovyklės, dušo kabinos, kriauklės, unitazai ir t. t. Negalima pamiršti, kad praktiškai voniai reikalingos ir talpios spintelės bei lentynos. Natūraliai su gyventojų poreikiais auga ir vonios kambario dydis. Jei jūsų vonios kambario erdvė ribota, greičiausiai apie jaukią vonią net negalvojate. Paprastai tokiu atveju kalbama apie dušo kabiną, kuri užima kelis kartus mažiau vietos. Tiesa, toks sprendimas nebūtinai yra vienintelė galimybė – ekspertai teigia, kad mažų vonios kambarių savininkams rekomenduojama praustuvę įrengti virš vonios, kas leidžia sąlyginai sutaupyti gana daug vietos ir įsirengti jaukią, nedidelę vonią.

Ekonomiškumo principai

Siekiant priimti racionaliausią sprendimą, būtina įvertinti ir ekonomiškumo standartus. Paprastai dušo kabina laikoma kur kas pigesniu variantu (tiek dušo įrengimo, tiek vandens sunaudojimo atžvilgiu). Vis dėlto, ekspertai ragina neapsigauti. Keičiantis laikams, dušo kabinoms vis labiau modernėjant, o vonios dizainui – paprastėjant, šiandien tiek vienas, tiek kitas sprendimas įrengimo prasme kainuoja panašiai. Daug klausimų kelia ir teiginys, tvirtinantis, kad maudynės po dušu pareikalauja mažesnio vandens kiekio. Viskas priklauso nuo to, kaip dažnai maudotės po dušu ir kiek laiko praleidžiate dušo kabinoje. Praktika rodo, kad nuolatinis vandens tekėjimas pareikalauja tiek pat išlaidų, kaip ir maudynės vonioje. Galiausiai, naujosios vonios siekia įgyvendinti ekonomiškumo principus, pvz., šiuo metu itin populiarios išskirtinio dizaino vonios, kurios siaurėja kojūgalyje, todėl bendra tokių vonių talpa yra mažesnė.

Svarbiausia – kokybė

Jei norite priimti racionaliai pagrįstą sprendimą, turite pasitarti su visa šeima ir įvertinti kiekvieno šeimos nario poreikius. Be to, nepamirškite, kad ir kokį sprendimą priimsite, čia svarbiausią vaidmenį atlieka kokybė. Tik tvarkinga santechnika ir kokybiška vonios kambario įranga leis mėgautis komfortišku ir patogiu gyvenimu.

Related Posts

One thought on “Santechnika vonios kambaryje: dušas ar vonia?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *