Spintos gaminimas – nuo minties iki apčiuopiamo baldo

Spintos gaminimas nuo minties iki apciuopiamo baldo

Pirmiausia įkyriai pradeda zyzti mintis „reikia spintos“. O jai gimti daug pastangų nereikia. Paprastai viskas prasideda nuo fizinių reiškinių: daiktai mėtosi kur pakliuvo (ant fotelio, stalo, po stalu ar ant žemės), drabužiai dažniausiai savo vietą randa ant lovos krašto, o atvėrus spintą iš jos pasipila prieš dieną paskubomis sugrūsti daiktai. Yra dar daugybė įvairiausių priežasčių, kodėl jums norisi naujos ar didesnės, ar antros spintos, tačiau svarbiausia pats apsisprendimas kokios jos jums norisi(o ko norisi, to reiškia ir reikia).

Tradicinė spinta ar individualiai pagaminta?

Tradiciškai prireikus spintos galima nueiti į baldų parduotuvę ir išsirinkti iš pateikiamos ekspozicijos. Jei nerandama patinkanti vienoje parduotuvėje, galima rasti kitoje. Galima net užsisakyti internetu. Pasirinkimas platus ir dažniausiai gali patenkinti pirkėjų poreikius. Tačiau tik iš dalies. Kiekviena šeimininkė tiksliai žino, kas bus talpinama toje spintoje, kiek stalčiukų būtų gerai turėti, kiek kabyklų, kiek lentynų. O rasti tokią spintą jau pagamintą faktiškai jei ne neįmanoma, tai tikrai sudėtinga. Kitas esminis kriterijus spintos dydis. Jei viena kambario siena yra siauresnė arba kambaryje yra niša, kurią norėtumėte užpildyti, rasti spintą kuri 100% užimtų vietą palei sieną ar nišoje, išties sudėtinga. Šios pagrindinės priežastys lemia tai, kad spintos vis dažniau gaminamos pagal individualius užsakymus, o ne perkamos iš katalogų.

Spintos kaina

Kaina yra vienas iš reikšminių faktorių nulemiančių apsisprendimą ar reikia gaminti spintą. Tačiau paskambinus gamintojui išgirsti spintos kainą yra nerealu ir to nereikėtų tikėtis. Tai tas pats kas paklausti architekto kiek kainuos namas. Juk namas gali būti 20 kvadratų namelis medyje ir 200 kvadratų dviejų aukštų su terasa prabangus namas. Ir jų kaina gali skirtis keliasdešimt kartų. Tas pats su spintų gamyba. Kainą lemia daugybė faktorių: medžiagos, profiliai, spalvos, spintos dydis, rankenėlės, lentynų tipai ir t.t. pan. Tad prieš abstrakčiai teiraujantis kainos reikėtų pasidomėti ką už tą kainą gausite ir lyginti tik tokio pat kalibro spintas.

Daugiau svarbios informacijos apie spintos kainą sužinosite čia.

Spintos su stumdomomis durimis

Kalbant apie spintų gamybą, 9 iš 10 kartų kalbama būtent apie spintas su stumdomomis durimis. Tai šiuolaikinis, modernus ir plačias galimybes gamybai suteikiantis sprendimas. Tačiau renkantis tokią spintą reikia žinoti, jog pasakymas „stumdomos durys“ nėra tikslus aiškiai pasakantis ko jūs norite. Yra daugybė techninių variantų, profilių, medžiagų, kurie lemia galutinę spintos išvaizdą, funkcionalumą ir vertę. Todėl apie profilius, plokštes ir furnitūrą plačiau.

Stumdomų durų pagrindą sudaro profiliai(slenkančios sistemos), rateliai(bei kita furnitūra) ir durų užpildas. Terminas profilis linksniuojamas dažniausiai, kadangi nuo jo priklauso visų durų techninės specifikacijos, pavyzdžiui, koks gali būti maksimalus durų dydis. Vieni profiliai gali išlaikyti 280 cm aukščio duris, kiti ir 300 cm. Tad norintiems spintos iki lubų tie keli centimetrai yra itin svarbūs. Taip pat ir

Profiliai dažniausiai gaminami iš aliuminio, tad yra lengvi ir patvarūs. O įvairaus dizaino ir formų profiliai bei jų montavimo galimybių gausa leidžia rasti tinkamą sprendimą bet kokiam interjerui. Štai pavyzdžiui, populiarūs profiliai Modena, gali būti montuojami dviem būdais:

1) kuomet paslėptas viršutinis bėgelis ir šoninis profilis. Taip spinta atrodo išties moderniai, o paslėpti profiliai sukuria itin trapių, plonų bei lengvų durų įspūdį. Berėmė konstrukcija atrodo tikrai išskirtinai ir tinka moderniam interjerui.

2) kuomet išryškintas viršutinis bėgelis bei šoniniai profiliai. Tokiu būdu spinta tarsi įrėminama, jai suteikiamos griežtesnės linijos bei griežtesnis bendras siluetas. Idealus sprendimas klasikiniam ar tradiciniam dizaino interjerui.

Profilio pasirinkimas bei jo montavimo pasirinkimas nėra pabaiga. Dar durų gamybai svarbus jungiamasis profilis. Tai durų užpildus (plokštes) sujungiantis elementas, siauros, 5-10 mm storio horizontalios juostelės. Skirtukas ne tik sujungia plokštes, bet ir pabrėžia spintos estetinį vaizdą. Priklausomai nuo skirtuko storio bei jų kiekio, galima sukurti išties išskirtinį vaizdą.

Kad ir koks techniškai būtų svarbus profilis, tačiau vizualinį pasitenkinimą kelia ne jis, o plokštės iš kurių gaminama spinta. Plokštės gali būti įvairiausios: medžio imitacija, dažytos plokštės, matinės, blizgios. Spintos durys dažnai tarnauja kaip veidrodis. Ypač jei tai rūbų spinta. Pilno ūgio veidrodis ne tik puikus interjero sprendimas bet ir praktiškas pasirinkimas. Spinta nebūtinai turi būti vienspalvė. Galima derinti kelias spalvas ar derinti plokštę su veidrodžiu. Būtent tam ir yra jungiamasis profilis – jis sujungia skirtingas plokštes į vieną bendrą spintos durų masyvą.

Jei yra stumdomos durys, reikia už kažko jas stumdyti, t.y. rankenų. Yra profilių, kurių šoniniai profiliai gali puikiai atstoti rankenas. Tačiau dažniausias ir vienas geresnių pasirinkimų – įleista rankenėlė. Rankenėlė gali būti įleista dviem skirtingai būdais – į jungiamąjį profilį arba į plokštę. Pastarasis variantas techniškai sudėtingesnis, o rankenėlės įleidimas į jungiamąjį profilį daugeliu atveju atrodo vizualiai geriau.

Nors spintos durys uždengia spintos erdvę, tačiau ją atvėrus norisi matyti tvarką. O ji įmanoma gerai apgalvojus kokios lentynos, stalčiai, kabyklos ar kiti daiktų talpinimo įrenginiai ten bus įrengti. Spręsdami galvokite ne abstrakčiai jog norite lentynos, o galvokite apie tai kokius daiktus ten talpinsite. Išsimatuokite didžiausio daikto matmenis ir pasirinkite, jog bent viena lentyna būtų būtent tokio dydžio, kad tas daiktas laisvai tilptų. Taip bus paprasčiau ir išvengsite nemalonių siurprizų kuomet spinta jau bus įrengta.

Tai ką aptarėme iki šiol, yra spintos gamybos pagrindas, be šių detalių nesurinktume spintos, kurią norėtumėte įkurdinti savo namuose. Tačiau norint, kad spinta būtų ne tik techniškai stabili, dailaus dizaino, tačiau ir funkcionali, galima pasirinkti papildomas komfortą užtikrinančias funkcijas, pavyzdžiui, tylus durų uždarymo mechanizmas arba pritraukėjas. Šis mechanizmas užtikrina, jog stumtelėjus duris jos pasiekusios profilio kraštą neatsitrenks, nesukels triukšmo ir atsimušusios vėl neatsidarys. Pritraukėjas ne tik sušvelnina durų judėjimą, tačiau ir pritraukia bei užfiksuoja uždarytas duris. Tad katinas praėjęs pro šalį uodega neužkabins ir lengvai neatvers spintos durų.

Praktiškas patarimas dėl išmatavimų

Net jei manote, jog mokate išmatuoti atstumus milimetro tikslumu, net jei esate statybininkas ar architektas, patikėkite matavimo darbus įmonei kurioje užsakote spintą. Tai, kad išmatuoti darbininkas gali atvykti po dviejų dienų nėra katastrofa. Katastrofa bus, kai pagal jūsų pateiktus duomenis spinta netilps į jai skirtą vietą. Tad geriau palaukite, leiskite išmatuoti profesionalams, kuriems žinomi visi niuansai, o tuomet gausite visas garantijas, jog spinta bus pagaminta tokia, kokios reikia.

50 proc. spintos gamybos apsisprendimai

Kaip jau supratote, spintų gamyba iš dalies yra puzlės dėliojimas iš detalių, iš sprendimų ir apsisprendimų. Pirmiausia apsisprendžiate kokio dydžio spinta jums reikalinga. Net jei paskutinį kartą piešėte mokykloje, paimkite pieštuką ir liniuotę ir grubiai nusibraižykite schemą, kas toje spintoje turi būti (lentynos, kabyklos, ar stalčiai). Taip lengviau ir paties suvokti ar viskas ko norite telpa į būsimąją spintą ir lengviau paaiškinti spintų gamintojui ko pageidaujate. Sekantis žingsnis – profilių parinkimas. Pagal orientacinius matmenis gamintojas parinks profilius. Tai ypač svarbu kuomet planuojamos itin aukštos ar plačios spintos ir plokštės naudojamos maksimaliai didžiausios.

Suderinus profilius vėl prasideda smagioji dalis – spintos dizainas. Plokščių esama įvairiausių spalvų, atspalvių, spintos duris gali būti ne vien iš plokštės, tačiau ir iš matinio stiklo ar iš veidrodžio. Spalvinė ir medžiagų gama leidžia sukurti tokį spintos dizainą, kuris pritaps prie bet kokio išskirtinio namų interjero.

Atlikus šiuos sprendimus belieka sulaukti specialisto, kuris išmatuos erdvę, kurioje turi tilpti nauja spinta ir patvirtinti užsakymą. Po kelių savaičių iš visų išsirinktų ir paruoštų dalių, namuose bus surinkta spinta. Patikėjus spintos gamybą profesionalams, sulauksite ne tik praktiškų patarimų, rekomendacijų kas labiau tiktų konkrečiai jūsų atveju, bet ir garantijos, jog spinta džiaugsite ir ji jums tarnaus ne vienerius metus.

Daugiau aktualios informacijos apie spintos baldų gamyba skaitykite Slider.lt

Apie medinių baldų savybes mes jau rašėme čia.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *