Elektros instaliacija: patikėkite profesionalams

Elektros instaliacijaAr įsivaizduotumėte savo gyvenimą be elektros? Tai tas pats, kaip paklausti, ar įsivaizduotumėte savo gyvenimą be kompiuterio, televizoriaus, mikrobangų krosnelės, telefono, plaukų džiovinimo prietaisų ir kt. Juk kartais nutinka, kad dingsta elektra. Daugeliu atvejų namuose ar darbe tada parsideda panika. Šiuolaikinė vartojimo kultūra sąlygojo tai, kad namuose, biuruose atsiranda vis daugiau naujos technikos, palengvinančios tiek buitį, tiek darbo procesus. Tačiau drauge tai reiškia, kad didėja elektros sąnaudos.

Vienas iš paklausių elektros darbų yra laidų, rozečių ir jungiklių pakeitimas. Senos statybos namuose ir butuose elektros instaliacija vis dar yra iš senų aliumininių laidų, kurių srovės pralaidumas mažesnis palyginti su variniais laidais. Aliumininiai laidai, esant didelei apkrovai (pavyzdžiui, vienu metu įjungtas virdulys, radiatorius ir plaukų fenas), pradės kaisti, gali net užsidegti. Renovacijos metu aliumininiai laidai yra pakeičiami (o siekiant aukščiausio saugumo, jie įmaunami į specialius šarvus), taip pat keičiami jungikliai, rozetės. Galima keisti ir jų aukštį. Pavyzdžiui, seniau buvo įprasta, kad rozetės yra maždaug metro atstumu nuo žemės, o šviesos jungikliai maždaug žmogaus aukščio lygyje. Dabartinės tendencijos rodo, kad rozetės dažniausiai įrengiamos mažu atstumu nuo grindų (taip suteikiant daugiau estetinio vaizdo, kadangi ten jos tampa mažiau matomomis, daugelį prietaisų patogiau įjungti), o šviesos jungikliai įrengiami žemyn išteistos rankos aukštyje, t. y. maždaug metro atstumu nuo žemės.

Elektros instaliacija – tai Jūsų ir Jūsų namų saugumas bei patogumas. Tačiau elektros darbus aptikėkite elektrikams.

Pagrindiniai elektros instaliacijos komponentai yra kabeliai, saugikliai, įžeminimas, elektros taškai, t. y. rozetės, jungikliai, šviestuvai ir pan. Visa elektros instaliacija name remiasi tokiu principu, kad elektros srovė nuo maitinimo šaltinio keliauja link elektros prietaiso ir atgal jau kitu laidu. Pirmieji – srovės atitekėjimo – laidai vadinami maitinimo arba dar kitaip – faziniais. Jie žymimi raidė L. O laidai, kuriais srovė grįžta, vadinami neutraliais, dar kitaip – nuliniais. Jie žymimi raide N. Taigi, visi mes naudojame jungiklius, kurių esmė yra tokia – jungiklis uždaro arba atidaro maitinimo laido kontaktus.

Dirbantieji su elektra žino visų laidų paskirtį ir žymėjimų reikšmes, tuo tarpu kitiems – ne visada aišku, ką reiškia vienas ar kitas žymėjimas. Jei esate atidžiau apžiūrėję elektros kabelį, tai turėjote pastebėti, kad jame esantys laidai yra spalvoti. Kiekviena tų spalvų turi reikšmę:

  • rudas arba raudonas laidas – fazinis;
  • mėlynas arba juodas laidas – neutralus;
  • geltonas arba žalias laidas – įžeminimo.

Elektros instaliacija negalima be saugiklių. Jie – silpniausia visos instaliacijos grandis. Daugelis tikriausiai esame matę paprastus saugiklius, kuriuos sudaro korpusas, galuose – du kontaktai, o juos jungia labai plona vielutė. Būtent ši vielutė ir yra ploniausia visoje elektros instaliacijos grandinėje. Gedimo atveju sustiprėjus srovei ta plonoji vielutė įkaitinama ir gali išsilydyti. Taip elektros instaliacijos grindinė nutrūksta. Reikia keisti saugiklius. Dar vienas variantas – automatinis saugiklis.

Elektros instaliacija apima darbus, kuriuos turi atlikti profesionalai, kadangi nuo jų atlikimo kokybės priklauso visas namo ir jo gyventojų tolesnis saugumas, patogumas. Gerai įrengta elektros instaliacija nesukels problemų ir artimiausiu metu nepareikalaus papildomų išlaidų. Šiuolaikinės elektros darbams naudojamos medžiagos, įrankiai ir inovacijos leidžia įgyvendinti pačius originaliausius ir išskirtinius poreikius ir norus, susijusius su elektra name.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *