Vestuviu knygaStraipsnyje vestuvių fotografas fotomyliu.lt pasidalins savo įžvalgomis apie Vestuvių fotoknygas.

Neseniai turėjau susitikimą su klientais ir aptarinėjome jų Vestuvių fotografavimo klausimus. Pokalbio metu teko padiskutuoti ir apie Vestuvių fotoknygą. Manau, kad dabar, kuomet prasideda 2015 metų vestuvių sezono užsakymai, pats laikas pasidalinti savo įžvalgomis apie fotoknygas. Vestuvių fotoknyga yra vienas iš šventės primintukų. Dauguma jaunavedžių nori ją gauti, tačiau dažnokai pasirenka sutaupyti, tad atideda fotoknygos darymą kada nors vėliau – ateityje. Kada nors vėliau užsitęsia amžinai niekada, nes savo biudžete fotoknygai iš viso neskiria tam lėšų. Kai pamatau jaunavedžių reakciją į fotoknygos kainą, tai jiems yra tikras šokas! Jiems kyla klausimai: kodėl tiek daug???

Vestuvių fotoknygos nėra lengvas darbelis, kurį paprasta užbaigti: tai procesas, kuris užtrunka dvidešimt ir daugiau valandų darbo. Darbas prasideda nuo fotografijų kruopščios atrankos. Toliau tenka jas sudėti pagal tam tikrus reikalavimus. Svarbu parinkti viršelio medžiagą ir spalvą, lapų rūšį. Tai ir sudaro fotoknygos brangumą. Tad gaunate tiek, kiek mokate.

Kokybiškų fotoknygų gamintojai pagamina itin aukštos kokybės produktą. Už kokybę patiriamos išlaidos. Profesionalus vestuvių fotografas dažniausiai siūlo tokias fotoknygas, kurių vien savikaina sudaro didelę dalį fotografo išlaidų. Dabar kilo klausimas: jaunieji patys gali kreiptis į kokybiškų fotoknygų gamintojus. Deja! Fotomyliu.lt atskleidžia paslaptį: gamintojai tokias fotoknygas parduoda tik profesionaliems vestuvių fotografams, tad paprastiems vartotojams tokios fotoknygos pasidaryti nepavyks. Tai produktai, skirti profesionalams, kurie gerai išmano savo darbą: projektuoja ir užsako produktus – fotoknygas. Toks verslo modelis yra standartiškas Vestuvių fotografijoje.

Kita išlaidų dalis už fotoknygą, kurią mokate savo vestuvių fotografui, yra knygos projektavimo ir dizaino darbai. Tai labai kūrybingas, varginantis ir sudėtingas procesas, kuris reikalauja ypatingo kruopštumo. Fotografai, kuriantys fotoknygas, turi būti įvaldę grafinio dizaino niuansus. Daugelyje vestuvių fotoknygoje yra nuo 30 puslapių. Tenka mokytis naudotis programinėmis įrangomis, kad būtų galima parengti aukštos kokybės fotoknygas. Nuotraukas tenka sutalpinti į apriboto dydžio fotoknygų lapų šablonus ir pasirinkto išmatavimo fotoknygą, pvz.: 30×30 cm arba 30×45 cm. Tai gali užtrukti daug valandų, kurios paprastai virsta į dienas ar net mėnesius, priklausomai nuo laiko, kuris skiriamas bendravimui su nuotaka ir jaunikiu.

Retai kada pasitaiko, kai pirmo dizaino variantas yra puikus. Priklausomai nuo jaunųjų prašymų pakeisti vieną ar kelias nuotraukas, tenka pridėti arba pašalinti kitas nuotraukas, keisti nuotraukos padėtį, suderinti prie albumo dydžio, perstatyti nuotraukas, kad visa fotoknygos istorija būtų darni. Visa tai užtrunka gana ilgą laiką. Tik tuomet, kai yra suderintas galutinis projektas, galima pateikti užsakymą fotoknygos gamintojui.

Fotoknygų kūrimas ir dizainas, kaip ir minėjau anksčiau, yra ilgas ir daug darbo reikalaujantis procesas. Atminkite, kad dažniausiai profesionalaus fotografo siūlomos fotoknygos kaina yra lygi Vestuvių fotografavimo paslaugų kainai, pvz.: jei Vestuvių fotografavimas kainuoja 1500 EUR, tai fotoknyga turi kainuoti tiek pat. Atvirai kalbant, yra fotografų, kurie mieliau praras tą pinigų dalį už fotoknygą, nei skirs laiko fotoknygos kūrimui. Tad nenustebkite, jei profesionalus vestuvių fotografas nepateikia pasiūlymo užsisakyti fotoknygą. Taip pat būtina atkreipti dėmesį, kad fotografai, kurie atsisako daryti fotoknygas, turi mažai patirties daryti fotoknygas.

Ieškodami vestuvių fotografo savo šventei, kaip prioritetą skirkite tam fotografui, kuris sukurs Jūsų vestuvių fotoknygą ir tam skirkite lėšų iš savo vestuvių biudžeto. Vestuvių fotoknyga yra fotografo kūrybos plėtinys, kuris taps branginamas šeimos atmintyje ir istoriniai vaizdai šeimos sukūrimo pradžioje.

Pabaigai negaliu atsispirti pacituoti mano mėgstamą citatą:

„Prastos kokybės kartėlis jaučiamas dar ilgą laiką po to, kai džiaugsmas dėl mažų kainų jau būna seniai pamirštas“ – Benjamin Franklin (The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten).

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *