Keltuvų nuoma privačioms statyboms

keltuvaiStatant individualius namus dažnai neapsieinama be vieno svarbaus įrankio. Ką ten įrankio?.. Mašinos!.. Tiksliau – pusiau mašinos, nes ji pati važiuoti negali gatvėmis. Tai keltuvai.

Keltuvai yra gana nesudėtingi įrengimai su ratais ir varikliu, kurio tikslas – ne važiuoti, o iškelti platformą į 10-12 metrų aukštį. Keturi ratai su masyviomis padangomis turi užtikrinti stabilumą keltuve dirbantiems statybininkams ir remontininkams. Žmonės yra iškeliami specialia platforma, kuri valdoma iš viršaus. Tai reiškia, kad statybininkai bet kada gali nuleisti platformą, jiems nereikalingas palaikymo personalas apačioje.

Statant didesnį nei 2 aukštų individualų namą, tokie keltuvai – labai didelė pagalba. Ypač, jei jis naudojamas apdailos darbams, kuriuos realiai atlieka 2-3 žmonės. Alternatyva – pastoliai – gali būti tiesiog per brangūs, kai daromas remontas, renovacija, taisomas stogas, apšiltinami tam tikri namo sienos plotai.

Bėda ta, kad įsigyti tokius keltuvus – gana didelė investicija, kurią gali sau leisti tik didžiosios statybų bendrovės. Individualių namų statybos sektoriuje daugiausiai veikia mažos įmonės (iki 50 žmonių), todėl jiems vienintelė išeitis pasinaudoti keltuvais yra keltuvų nuoma. Tai tikrai efektyvesnis būdas, nei imti paskolas ir įsigyti šimtus tūkstančių eurų kainuojančią įrangą, kuri bus naudojama tris kartus per metus. Keltuvų nuoma kainuoja ne itin brangiai, todėl šis variantas yra dažnas remontuojant individualius namus, komercines patalpas.

Į ką reiktų atkreipti dėmesį nuomojantis keltuvą?

  • Pagaminimo metai. Kuo naujesnis, tuo geresnis. Labai senas keltuvas gali būti nepatikimas.
  • Gali būti dyzelinis arba elektrinis. Dyzelinis nuomojamas tada, kai nėra galimybės prijungti prie elektros.
  • Kėlimo aukštis. Jis būna įvairus. Nuo 2 metrų iki 15. Viskas priklauso nuo poreikių.
  • Kėlimo svoris. Keltuvas turi optimalų kėlimo svorį, kurio viršyti nevalia, nes jis tampa nestabilus ir gali nuvirsti arba sulūžti.
  • Keltuvo tipai: žirkliniai, priekabos ir teleskopiniai. Žirkliniai keltuvai yra keliami vertikaliai, sukryžiuotais hidrauliniais mechanizmais. Teleskopiniai – panašūs į kranus ir skirti vienam žmogui. Priekabinius keltuvus lengva transportuoti prikabinus prie automobilio, jie pakeliami rankiniu būdu.
  • Transportavimo išmatavimai. Keltuvams pervežti iš vienos vietos į kitą reikės samdyti specialų transportą, tad jų išmatavimai ir svoris yra labai svarbūs logistikai.

Keltuvų nuoma užsiima specialios įrankių nuomos ir statybinės įmonės.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *