Kasdienis mūsų gyvenimas susideda iš įvairių procesų. Vieni mažesni, kiti didesni. Kai kuriuos laikome svarbiais, o į kitus numojame ranka. Ir jei vienam žmogui buitis atrodo kaip pernelyg daug vargo reikalaujantys darbai, tai tvarkingas asmuo jį paprotins ir galbūt paskatins apsikuopti. Pirmoji figūra arba daug dirba, arba tiesiog tingi ir galybę laiko praleidžia prie televizoriaus. Na, o antroji rūpinasi savo namais. Ir vienu, ir kitu atveju reikalinga elektros energija, tik skirtingi žmonės ja naudojasi nevienodai.
Kol ponas A drybso prie televizoriaus, pono B elektros skaitiklio rodmenys kinta atliekant prasmingus darbus. Aišku, niekas nesako, kad televizoriaus žiūrėjimas visuomet yra blogis. Tačiau savaime aišku, kad abiem atvejais elektros energijos suvartojimas atspindi skirtingus rezultatus. O kad elektra reikalinga visur, kur tik pasisuksi, suprantama be papildomų įtikinėjimų. Tačiau tai, kaip elektros energija vartojama, gali suponuoti apie namų gyventojo produktyvumą arba tingumą. Produktyvumą ir darbštumą įrodo švarios grindys, tvarkingos lentynos ir pan. Na, o kokiu būdu toji švara pasiekiama? Į rankas imamas dulkių siurblys, tiesa? Žinoma, šiam prietaisui reikalinga elektros energija. Ir jos suvartojimas yra proporcingas nudirbtiems darbams. Tą patį galima pasakyti ir apie drybsojimą prie televizoriaus – elektros energijos sąnaudos bus proporcingos praleistam laikui. Visgi vienu ir kitu atveju rezultatai itin kontrastingi – pirmu tai švarūs namai, o antru… Na, galbūt atskleistas naujas meilės trikampis muilo operoje. Tik nereikėtų to suprasti kaip visiško negatyvo. Galbūt televizorius pasirinktas kaip poilsis jau po buitinių darbų.
Elektros energija buityje naudojama nuolat. Suvartojimo kiekiai priklauso nuo šeimyninių pajamų. Ne, tai nereiškia, jog gaunant dešimčia eurų mažiau nei kaimynas, elektra bus taupoma labiau. Omenyje turime prietaisus, kuriuos sau gali leisti ne visi. Vienas tokių įrenginių yra indaplovė. Tokį prietaisą turi ne kiekvienas. Turintieji džiaugiasi, kad praktiškai išvengiama indų plovimo. Neturintieji džiaugiasi sutaupantys. Pirmuoju atveju naudojama elektros energija, antruoju – žmogaus. Ne paslaptis, kad indaplovė nėra pats pigiausias malonumas. Taigi ją paprastai įsigyja daugiau uždirbantys asmenys. Ir jei panagrinėtume šią temą giliau, atrastume įvairių niuansų. Pavyzdžiui, gal sunaudojamą elektros energiją atpirktų sutaupytas laikas. Tai sufleruoja, jog indaplovės įsigijimą lemia ir mąstymas. Vienam atrodo, kad tai praktiškas daiktas, pasižymintis didele nauda, o kitas žvelgia skeptiškai ir pinigus verčiau išleidžia kitoms reikmėms.
Jei indaplovė reikalinga ne visiems, tai turbūt niekas nesuabejos šaldytuvo reikšme. Vieni jame sutalpina daugybę skardinių alaus, kiti ten laiko įvairiausių skanėstų, treti galvoja, kuo šį virtuvės karalių užpildžius. O svarbiausia, kad šis prietaisas leidžia mėgautis gaiviu ir šviežiu maistu. Jei šalia šaldytuvo būtų paminėta mikrobangų krosnelė, prisikastume iki pradžioje paminėto teiginio, jog elektros energija naudojamasi nevienodai. Pavyzdžiui, vienuose namuose šaldytuvas yra vienas svarbiausių prietaisų, o kituose jis nusileidžia mikrobangų krosnelei. Ar žinote, dėl ko taip gali būti? Atsakymas paprastas – viską lemia gyvenimo būdas. Jei vienoje šeimoje vertinama maisto kokybė, jei namuose gaminamas valgis, tuomet be šaldytuvo gyvenimas neįsivaizduojamas. Na, o kitur žmogus gali visiškai neturėti laiko ar visiškai nemėgti gaminti. Vadinasi, jis grįždamas iš darbo ar mokymosi įstaigos nusipirks jau paruošto maisto, parėjęs jį pasišildys ir suvalgys. Tačiau net ir pastarajam asmeniui reikalingas šaldytuvas, kuriame laikomas bent vienas kitas kąsnis.
Apie elektros energiją galima ilgai kalbėti, tačiau jau dabar aišku, kad ji buityje reikalinga. Suvartojimas priklauso nuo poreikių, bet jokie namai be elektros neapsieina. Net ir po visų darbų drybsant prie televizoriaus reikalinga energija, kuri priverstų televizorių parodyt naują muilo operos seriją.
2 thoughts on “Elektros energija buityje”