Adrenalino suteikti gali ir baidarės: tereikia pasirinkti tinkamą maršrutą

ekstremalūs maršrutaiPasivaikščiojimas ugnikalnio papėdėje, kopimas į svaiginančio aukščio kalną, pasivažinėjimas dykumoje keturračiais – tik keletas kvapą gniaužiančių pramogų, traukiančios adrenalino ištroškusius tautiečius svetur. O kaip Lietuva? Negi čia atostogas ar vasaros savaitgalius galima leisti tik tingiai voliojantis paplūdimyje ar kepant šašlykus ežero pakrantėje? Trokštantiems nuotykių, tačiau nenorintiems ar negalintiems peržengti šalies ribų, siūlomi ekstremalūs maršrutai baidarėmis.  Iš principo tai yra  universali pramoga tiek aštrių pojūčių mėgėjams, tiek ramybėms ieškantiems: viskas priklauso nuo to, koks maršrutas pasirenkamas ir, aišku, su kokia kompanija keliaujama!

Lietuvos reljefas išraižytas gausiu upių tinklu, kiekviename regione galima rasti savo ypatybėmis tinkamų baidarių sportui. Šią pramogą galima planuoti tiek savarankiškai, tiek kreiptis į atitinkamą paslaugą teikiančius verslininkus. Neabejotinas pastarųjų privalumas – maršruto parinkamas pagal keliaujančiųjų pomėgius bei fizinį pasirengimą. Vaikai, seneliai ar tiesiog ramiu poilsiu gamtos glėbyje pasimėgauti norintys renkasi neįnoringas, ramios tėkmės upes bei ežerus. Ekstremalūs maršrutai traukia norinčius pakovoti su gamtos stichija, greta plaukiančiais ar galiausiai pačiu savimi. Sėkmingas sudėtingos trasos įveikimas įrodo, jog viduje dar yra „parako”, neišgaravusio dėl nusistovėjusio sėslaus gyvenimo būdo. Tai – puiki proga pasivaržti su draugais bei kolegomis, o gal ir vienintelis būdas fizine ištverme „nušluostyti nosį” viršininkui. Aktyvus laisvalaikio leidimas gamtoje atnaujiną jėgų „rezervuarą” ir į leidžia kibti į kasdienę veiklą tarsi naujai gimus.

Kuo ekstremalūs maršrutai skiriasi nuo kitų? Adrenalino mėgėjams parenkama speciali trasa, kurioje reikia nugalėti ne tik stiprią vandens telkinio srovę ir stačius krantus, bet ir vagoje pasitaikančias kliūtis – užtvankų, vandens malūnų liekanas ir panašiai. O kur dar kraujasiurbiai uodai! Norint paįvairinti n-tąją išvyką baidarėmis, rekomenduojama rinktis ne šiltąjį sezoną, kai vandens pramogoms oras yra tinkamiausias, bet vėlų rudenį, ankstyvą pavasarį ar net…pasitaikiusią šiltą žiemos dienos. Tada kovoti reikia ne tik su upės jėga – adrenalino priduodą besitaškantis ledinis vanduo ir baimė į jį pasinerti! Kritulių gausa ar sniego tirpsmas Lietuvos upes paverčia ne ką mažiau galingomis nei kalnų upes kitose šalyse. Kaip ekstremaliam plaukimui tinkamiausios upės įvardijama Musė, Širvinta, Siesartys, Vilnelė, Vokė, Merkys, Visinčia.

Nusprendusis išbandyti savo plaukiant ektremaliu baidarių maršrutu, būtina objektai įvertinti savo fizinį pasirengimą, sveikatos būklę bei pasirinkti tinkamą aprangą.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *