Kas bendra tarp žaislų pirkimo ir asmeninių finansų?

Akcija zaislams 1 kurioje nors netolimoje parduotuvėje.

Būtų beprotybė imti tūkstantinę paskolą tam, kad nupirktumėte vaikui mašinėlę ar meškiuką. Tačiau tada, kai finansinė situacija nėra iš maloniųjų, galima nejučia susivilioti pasiūlymais, kurių šiaip blaiviu protu ir turėdami storą piniginę nė už ką nepriimtumėte. Tokios mintys iliustruoja, jog kartais tenka nemenkai pasukti galvą ieškant optimalaus piniginio sprendimo. Rodos, dailus žinomos firmos kamuolys atžalą itin pradžiugintų, tačiau ko toks pirkinys priverstų atsisakyti? Skanesnio kąsnio? O gal nukeltumėte automobilio amortizatorių keitimą? Turbūt kiekvienas sutiks, kad svarbu skaičiuoti savo sąskaitos turinį. Kai kurie žmonės netgi patartų fiksuoti išlaidas, siūlytų optimizuoti piniginius reikalus. Juk pinigų cirkuliacija gali tiek bloginti finansinę padėtį, tiek ją gerinti. Taip prieitume prie siūlymų skaityti storas knygas apie ekonomiką. Bet visgi kalbame apie žaislus, tad nereikėtų pamiršti vieno svarbaus dalyko. Jeigu tik akcija žaislams paskatina nupirkti ką nors vaikui, o šiaip visada kuo skubesniu žingsniu praeinate pro žaislų lentyną ir tikitės, kad mažasis šeimos narys nieko neužsinorės, kyla klausimas, ar tai nėra savanaudiškumo apraiška. Ir galbūt perdėtas taupumas.

Ką reiškia perdėtas taupumas? Šią sąvoką galima iliustruoti elementariu pavyzdžiu. Sakykim, nedidelėje gyvenvietėje yra įsikūrę šimtas žmonių ir šalia veikia parduotuvė, bet vieną dieną visi gyventojai nusprendžia kaip įmanoma taupyti. Jie gauna pajamų, tačiau stengiasi tik kaupti. Taip parduotuvė tampa nebelankoma. Joje neatsiranda pelno, o tai reiškia, jog ir valstybė negaus šiokio tokio mokesčių kiekio. Ir neaišku, kuo turės užsiimti nelankomos parduotuvės darbuotojai. Iš viso to aiškiai suprantama, jog harmoninga pinigų cirkuliacija yra vienas iš stabilumo garantų (ne tik pačios valstybės stabilumas, bet ir žmonių gerovė). Juk atsisakius būtinų prekių galime pavirsti urviniais.

Lygiai taip pat nepirkdami žaislų neleistume vaikui džiaugtis ir netgi lavintis. Kone kiekviena akcija žaislams vertinama puikiai, tačiau pasidomėti, kas įdomaus pateikta vaikiškų prekių lentynose, pravartu ne tik tada, kai esate viliojami mažesnėmis kainomis. Aišku, kyla klausimų, kur yra toji riba, skirianti normalų rūpestį ir norą, kad vaikas visko turėtų, nuo per didelio išlepinimo. Tiesiog reikėtų patarti vengti kraštutinumų.

Kas bendra tarp žaislų pirkimo ir asmeninių finansų? Ne visada pavyksta pradžiuginti atžalą kokiu išskirtiniu automobiliuku ar dideliu pliušiniu meškinu. Tačiau ne tik akcija žaislams turėtų būti paskatinimas pradžiuginti brangiausią turtą.

Nuostabus miestas Jūsų šeimos atostogoms, skaitykite straipsnyje: https://ferien.lt/laisvalaikis/ventspilis-nuostabus-miestas-jusu-seimos-atostogoms/

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *